ייעוץ עסקי

ייעוץ עסקי

לא מעט שכירים שהפכו להיות בעלי עסקים לא יודעים מאיפה להתחיל את מחזור החיים של העסק שלהם ועל אילו צרכים לשים את הדגש : בחינת התנהלות העסק בכל המישורים, איתור נקודות החוזק והחולשה, בחינה לעומק של התוצאות העסקיות, ניהול פיננסי נבון, מעקב ובקרה על תזרים המזומנים, בניית סל מוצרים שמתומחר נכון אל מול הרווחיות של העסק, פרסום ושיווק, מיצוב העסק, מיתוג, ניהול מערכת היחסים עם הבנקים והגשת בקשות אשראי, ניהול עובדים, ניהול זמן, תכנון פנסיוני, ועוד רבים הם האספקטים שצריך לקחת בחשבון. לכל בעל עסק יש דרישות וצרכים משלו בהתאם לאופי של העסק. כאן נכנס היועץ העסקי לתמונה, חשוב לדעת מהי תרומת יעוץ עסקי עבור העסק ועבור בעל העסק.

הרבה אנשים מוצאים כיום את היתרונות שבחיי עבודה עצמאיים ויש מודעות הולכת וגדלה של יותר ויותר בעלי עסקים לכך שעל מנת למצות את הפוטנציאל של העסק, עליהם לעבור תהליך של יעוץ עסקי במהלכו ילמדו מהם הצעדים הדרושים כדי למקסם את הרווחיות של העסק ולחזק את האיתנות הפיננסית שלו.

תפקידו של היועץ העסקי


תפקידו של היועץ העסקי הוא לעשות לבעל העסק סדר, להחליט על סדר עדיפויות בהתאם למגבלות הזמן והתקציב. היועץ העסקי צריך לבדוק את כל אחד מן האספקטים שנמנו בפסקה הקודמת, ולהתאים אותם לאופי העסק עצמו. תפקידו להכיר את העסק והצרכים שלו היטב, לאתר את נקודות החולשה וללוות את העסק מתוך מטרה להעצים את העסק ולהביא אותו להגשמת הפוטנציאל. היועץ העסקי הוא פעמים רבות סוג של רופא עבור העסק , וכמו שבחולה צריך לתמוך ולעזור לו גם ברגעים הקשים, כך צריך לתת אוזן קשבת לבעל העסק ולהיות בשבילו גם במקרים סבוכים במיוחד ולא שגרתיים.

לעיתים קשה לעשות את ההפרדה בין יעוץ עסקי לייעוץ הקשור בעניינים האישיים של בעל העסק ומשפחתו. למשל, בעלי עסקים רבים מוצאים שהבעיה הגדולה ביותר שלהם היא דווקא ניהול זמן, הן בחיים הפרטיים והן בחיים העסקיים, ואלו כמובן משפיעים אחד על השני. לפיכך, רצוי שתהיה גם מערכת יחסים טובה בין היועץ העסקי לבעל העסק.

הילה בעיתון כלכליסט

ייעוץ עסקי לעסקים הוא טנגו לשניים

גם היועץ וגם בעל העסק נדרשים למאמץ רב יותר בתחילתו של תהליך ליווי עסקי, יש נושאים רבים לבדוק והעבודה מרובה. זה מצריך נגישות ומחויבות גבוהה יותר של שני הצדדים למשימות שעל הפרק. לדוגמה, היועץ העסקי עלול להטיל עליהם משימה לבצע סקר מתחרים אנונימי או לנסח חוזה אחיד מול לקוחות, לבדוק תמחור של ספקים וכד’. משימות אלו חשובות מאוד להתקדמות התהליך ויש להיות מוכנים אליהן. היועץ העסקי עושה כל שביכולתו לסייע, אך בעל העסק חייב לדעת מראש -ייעוץ עסקי הוא תהליך לא קצר שעלול להיות לעיתים תובעני, אך בסופו של דבר מניב פירות.

במקרים בהם תקופת הייעוץ מוגבלת בזמן, חשוב מאוד למצוא לוח זמנים שיתאים לשני הצדדים. ברוב המקרים כדאי להקפיד על פגישות של פעם בשבוע או פעם בשבועיים לכל הפחות, כדי להיות עם היד על הדופק בכל המתרחש בעסק.

זמינות היועץ לבעל העסק צריכה להיות גבוהה בכל שאלה ובכל תחום הקשור לפעילות של העסק. זוהי משמעותו של ליווי עסקי לעסקים, התמיכה והייעוץ הנכון ברגע הנכון חשובה ביותר.

היכנסו ותראו את חבילת הייעוץ.

לקביעת פגישת ייעוץ

מאמרים נוספים אודות ייעוץ עסקי