תפקידו של יועץ עסקי

אחד מאנשי המפתח החשובים להצלחתו של עסק הוא יועץ עסקי. בעידן שלאחר המשבר הכלכלי, חשיבותו התחזקה אף יותר לאחר שבעלי עסקים נאלצו להיערך מחדש. האם לקחת הלוואה עכשיו, או לחכות? ואם לקחת עכשיו, אז באלו תנאים? איפה כדאי לפחות חשבונות בנק וכמה? איך לעקוב אחרי ההוצאות וההכנסות? אלו הם רק חלק מהנושאים לגביהם מתלבטים בעלי עסקים קטנים וגדולים כאחד ולא רק בעת משבר או כאשר העתיד לא ברור. בנוסף, יעוץ עסקי אינו מסתכם רק בתחום נושא תכנון פיננסי אלא גם בנושאים כמו שיווק ומיתוג.
תפקידו של יועץ עסקי

לקביעת פגישת ייעוץ

יעוץ עסקי לעסקים חדשים

עבדתם כשכירים במשך שנים רבות וכעת החלטתם לצאת לדרך עצמאית? סביר להניח שאתם מתלבטים איך להתנהל בצורה כלכלית, כי עד עכשיו לא הייתם צריכים לדאוג לכך. במקרה כזה חשוב לעבוד עם יועץ עסקי שיעזור לכם לעלות על מסלול ההצלחה. כאשר מדובר בעסק שזקוק לגיוס משקיעים, הדבר החשוב ביותר שצריך לעשות הוא לבנות תוכנית עסקית בצורה נכונה, על מנת לשכנע את המשקיעים בכך שהם יקבלו תמורה עבור כספם. כמו כן חשוב להבין מהם כלי העסק הנחוצים למעקב אחרי תזרים המזומנים.

יעוץ לעסקים ותיקים

אם יש לכם עסק ותיק שנקלע לקשיים כלכליים, או שאתם חושבים שאתם יכולים להרוויח יותר אבל לא יודעים כיצד בדיוק לעשות זאת, גם במקרה הזה יועץ עסקי יכול לעזור לכם להתקדם ולהשיג את המטרות הללו. כמו עורך עיתון שמכוון את הכתב ונותן זווית ראייה נוספת על הכתוב והנושא, כך יועץ פיננסי יכול לכוון את בעל העסק ולהראות לו את התמונה הגדולה במבט להווה וכמובן גם לעתיד.

מיתוג

בעידן הניו מדיה, עסק שאינו דואג לשיווק לא יכול לממש בשום אופן את מלוא הפוטנציאל שלו. תפקידו של המיתוג הוא להבדיל את העסק שלכם מעסקים אחרים ולגרום ללקוח לבחור בכם. תפקידו של המיתוג הוא גם ליצור רגש כלפי המותג. זה בא לידי ביטוי באופנים שונים כמו לוגו, סלוגן, אתר אינטרנט, פרסומות האופן בו מתנהל המענה הטלפוני ועוד. המיתוג חשוב לא רק לשכנוע לקוחות חדשים אלא גם על שמירה על לקוחות קיימים.

שיווק

יועץ עסקי יכול לעזור לכם לבחור את הדרך הנכונה לפרסם את העסק שלכם גם באון-ליין וגם באוף ליין. חלק מדרכי הפרסום היום יכולות להישמע אטרקטיביות אולם בפועל הם מתבררות כלא שוות את ההשקעה וכאן ניסיונו של היועץ והידע שלו באים לידי ביטוי. חשוב להבין שלא כל דרך שיווק ופרסום מתאימה לכל העסקים, ולכן תפקידו של היועץ הוא להתאים לכם את המסלול הנכון, היעיל והמשתלם ביותר.

יעוץ בניהול העסק

לאופן בו אתם מנהלים את העסק מבחינת זמן וכוח אדם יש חשיבות מכרעת להצלחתו. לפעמים בעלי עסקים מוצאים כסף, אנרגיה וזמן על דברים שלא מחזירים את ההשקעה בין אם לטווח הארוך או לטווח הקצר. התייעלות במקרה זה חשובה לעסקים קיימים, והימנעות מהתנהלות לא נכונה מבחינת זמן או חלוקת עבודה חיונית לעסקים בתחילת הדרך. האם כדאי להעסיק עובד לביצוע עבודה אחת, או לחלק את העבודה בין כמה עובדים? האם כדי להשקיע באפיק מסוים במשך תקופה מסוימת או להשקיע בכמה אפיקים במקביל? יועץ עסקי ותכנון פיננסי יעזור לכם להגיע לפתרון הטוב ביותר עבורכם להצלחת העסק שלכם.

הבלוג הכלכלי

לפניכם סדרת מאמרים בתחומים שונים