ייעוץ השקעות פרטי

ייעוץ השקעות פרטי

אם הצלחתם לחסוך קצת כסף עם השנים והחלטתם להשקיע בניירות ערך, רוב הסיכויים שיש לכם תיק השקעות בבנק ואתם מקבלים עליו ייעוץ מיועץ השקעות שעובד בבנק. אולי אתם לא מודעים לכך שיש אופציה נוספת, לקבל יעוץ השקעות דרך יועץ השקעות עצמאי שאינו קשור לבנק – ייעוץ השקעות פרטי.

בחירת יועץ השקעות פרטי

האם אנחנו מקבלים ייעוץ נכון בבנק? האם תיק ההשקעות שלנו יכול להניב תשואה גבוהה יותר? באיזו רמת סיכון זה כרוך? האם תיק ההשקעות המנוהל בבית השקעות, הניב תשואה מספקת בשנה שחלפה? ובשנים האחרונות?

כמעט לכולנו יש השקעות בשוק ההון בדרך זו או אחרת:

  • פקדון שקלי בבנק
  • תיק השקעות בבנק הכולל קרנות נאמנות, מניות, אגרות חוב, אופציות ועוד.
  • תיק השקעות מנוהל בבית השקעות
  • קופות גמל
  • קרנות השתלמות
  • קרנות פנסיה
  • חסכון בחברת ביטוח


האם אנחנו מקבלים ייעוץ נכון בבנק? האם תיק ההשקעות שלנו יכול להניב תשואה גבוהה יותר? באיזו רמת סיכון זה כרוך? האם תיק ההשקעות המנוהל בבית השקעות, הניב תשואה מספקת בשנה שחלפה? ובשנים האחרונות?

אוכל לענות עבורכם על שאלות אלה ולהסיר את הספקות.

נבדוק יחד את כלל ההשקעות שלכם בשוק ההון, נבחן את התשואות בשנים האחרונות בחתכים שונים ותחת רמת הסיכון המתאימה לכם, נשווה מול אלטרנטיבות השקעה אחרות ובמבט לעתיד נקבל החלטה משותפת היכן המקום הטוב ביותר עבור כספכם ואילו שינויים כדאי לבצע.


לקביעת פגישת ייעוץ

 

אז מיהו יועץ השקעות פרטי ולמה בכלל כדאי לשקול את זה?

יועץ השקעות פרטי הוא יועץ שמחזיק בתעודה של יועץ השקעות מטעם הרשות לניירות ערך בדיוק כמו היועץ בבנק, רק שהוא אינו תלוי או קשור לאף גוף או תאגיד והוא נותן לכם ייעוץ אישי ואובייקטיבי לחלוטין. הרבה דובר ונכתב על ניגוד אינטרסים פוטנציאלי של יועץ ההשקעות – טובת הלקוח אל מול טובת התאגיד בו הוא עובד. אכן קיימת בעייתיות והרבה פעמים היועץ בבנק מוצא את עצמו בהתלבטות – האם אני נאמן לחלוטין לטובת הלקוח או שמא גם לאינטרסים של מקום העבודה שלי ואיך אני משלב בין השניים. זו אכן משימה לא פשוטה.

יתרונות של יועץ השקעות פרטי לעומת יועץ השקעות בבנק

יחס ושירות אישי – היתרון הבולט ביותר של יועץ השקעות פרטי הוא היחס והשירות האישי. ליועץ בבנק אין אפשרות לתת יחס אישי מכיוון שיש לו 300-400 לקוחות לטפל בהם. הוא כמעט ואינו מצליח "להרים את הראש", ליזום ולפעול מול כל הלקוחות שלו. הוא יכול לעשות את זה מול 10-20 לקוחות אבל בטח שלא יגיע לכל הלקוחות. יועץ פרטי יכול והוא אכן עושה את זה. כמות הלקוחות בטיפולו מאפשרת לו להגיע לכל תיק מספר פעמים בחודש, לראות את השינויים שכדאי לעשות ולפעול בזמן.

אובייקטיביות – יועץ השקעות פרטי והגון רואה לנגד עיניו רק את טובת הלקוח והוא אינו קשור לגוף מוסדי מסוים או לבנק. כל שמעניין אותו הוא לייצר תשואה עודפת עבור הלקוח שלו תחת רמת סיכון ברורה שנקבעת מראש. הוא לא מחפש לייצר עמלות או לעמוד ביעדים.

מחירים – יועץ השקעות מנוסה יכול להוריד את העלויות בבנק באופן משמעותי עבור הלקוח, לפעמים ב- 75% ואף יותר, תלוי בגודל התיק.

זמינות – עוד יתרון חשוב של היועץ הפרטי מתבטא בכך שהוא זמין במסגרת שעות רחבה יותר מהיועץ בבנק. אחת התלונות השכיחות בקרב לקוחות היא ש"אי אפשר להשיג את הבנק בטלפון". עד שמקבלים מענה, יכולות לעבור דקות ארוכות שבמהלכן מפסידים זמן עבודה יקר. בהרבה סניפים זה אכן המצב וזה מאוד מתסכל. כמובן שיועץ השקעות פרטי זמין עבורך וקל להשיגו.

ייעוץ השקעות מקצועי

מהם הפרמטרים החשובים ביותר לבחירת יועץ השקעות פרטי?

ניסיון ומקצועיות– חשוב לבחור יועץ השקעות פרטי בעל ניסיון ושעבר כמה "משברים" בשוק ההון. לניסיון ולזמן יש השפעה חיובית הן על רמת הייעוץ והן על המקצועיות של היועץ. ליועץ שעבד בגוף השקעות מסוים או בבנק יש יתרון נוסף מכיוון שהוא מכיר את המערכת היטב ויודע איך לעבוד מולה.

אמינות – כמו בכל קבלת שרות מבעל מקצוע, חשוב לבחור יועץ שנראה לכם אמין ושיש לו לקוחות שהוא עובד איתם לטווח ארוך. אפשר בהחלט לבקש המלצות.

חשוב לוודא שיועץ ההשקעות חותם איתכם על הסכם ייעוץ בהשקעות כנדרש על פי חוק ומבצע ליבון צרכים מקיף וכולל לפני שאתם קובעים את מדיניות ההשקעה. התאמת מבנה התיק לרמת הסיכון היא הכרחית וחשובה במיוחד בתקופה זו בשוק ההון.

תדירות הייעוץ – חשוב לבחור יועץ שיש לו את הזמינות לבצע בקרה נכונה על התיק שלכם כדי להיות מסוגל להגיב בזמן לשינויים בשווקים וכך למקסם את התשואה עבורכם.

הבטחת תשואה – יועץ השקעות מקצועי אינו יכול להתחייב לתשואה בטוחה. התנהגות ותנודת השווקים היא לעיתים צפויה אך ברוב הזמן היא בלתי צפויה. צריך לדעת לפעול בסביבה של אי ודאות ואין זה מקצועי להתחייב לתשואה מסוימת באופן רשמי.

כל אדם יכול לפתוח חשבון בנק ולהשקיע כספים בתוכניות חיסכון ופיקדונות שקליים. השקעה בתיק השקעות מצריכה יכולת להתנהל בסביבה אחרת, תנודתית ונדרשת סבלנות ואורך רוח.

חשוב לזכור שהיום המצב מאוד מאתגר. הריביות על פיקדונות ותוכניות חסכון שמציעים הבנקים נמוכות ואף אפסיות ואין אלטרנטיבה חסרת סיכון. בדקו היטב את האופציות העובדות בפניכם, תעשו זאת באופן אחראי ותוודאו שאתם מוקפים באנשי המקצוע הנכונים אשר יעשו את המיטב לשמור על כספיכם.

אין לכם תיק השקעות בבנק ואתם רוצים להתחיל?

התקשרו עוד היום ונבנה יחד תיק ההשקעות המותאם לרמת הסיכון שלכם, המתחשב בכלל ההשקעות והנכסים שלכם כיום ותוך הסתכלות אל העתיד.

מאמרים נוספים בנושא ייעוץ השקעות