תכנון השקעות

קבלת סכום כסף באופן בלתי צפוי כמו למשל ירושה או זכיה כלשהי, יכול להוות מקור גדול לאושר אבל גם כאב ראש לא קטן. אנשים רבים מתלבטים מה כדאי לעשות עם הסכום: האם כדאי להכניס אותו לפיקדון וליהנות מהריבית, לסגור כמה שיותר חובות או להשקיע אותו בבורסה או בבנק. כאן נכנס לתמונה ייעוץ השקעות ע"י מומחה בנושא תכנון פיננסי. במקרה כזה מומלץ להגיע לייעוץ כדי לבדוק את כל האפשריות שלכם לפני שאתם בוחרים אפיק כלשהו. אז איך בוחרים כיצד להשקיע?
תכנון השקעות

לקביעת פגישת ייעוץ

הגדרת מטרה

קודם כל עליכם להגדיר את המטרה שלכם. את הכסף ניתן להשקיע במקורות שונים. עליכם להגדיר האם אתם רוצים לחסוך אותו ולהגדילו לטווח הארוך, או שאתם רוצים לראות תשואות בעתיד הלא רחוק. מלבד השקעה בבורסה או בבנק ישנה כמובן אפשרות להשקיע את הכסף בעסק של מישהו אחר במטרה להחזיר את ההשקעה בעתיד. האפשרויות הן רבות וכאשר נוצרת התלבטות, יועץ השקעות יעזור לכם לבחור את הנתיב המתאים ביותר עבורכם.

הערכת סיכונים

כל השקעה, בין אם מדובר במניה הבטוחה ביותר, או באפיק חדש ולא ברור, כרוכה בסיכון כלשהו. לא תמיד בעל ההון יודע להעריך את הסיכון. לכן אחד השלבים החשובים ביותר בתהליך ייעוץ השקעות הוא הערכה מעמיקה של כל הסיכון. רק כך אפשר להגיע להחלטה הטובה ביותר. החלטה שנעשית בלב שלם ואינה מדירה שינה מעיניו של המשקיע. יועץ עסקי הוא מומחה בעל ניסיון וידע רבים. בעזרת נקודת המבט שלו, הוא יכול לייעץ באיזה כיוון לבחור.

מחקר השקעות

כחלק מהתהליך, ובמיוחד בעידן הכלכלי של היום, דברים משתנים כל הזמן. לכן צריך לחקור את העולם הפיננסי בכל פעם מחדש. במקרים אלו מחקר השקעות ע”י הכלים הנכונים לניתוח הוא חיוני. אומנם אי אפשר לחזות באופן מדויק מערכות כלכליות, אבל אפשר לנתח את השוק על מנת לבדוק היכן הסיכון הוא קטן יותר והיכן הוא גדול יותר.

ניהול השקעות

בתום תהליך ייעוץ השקעות, לאחר שבחרתם את האפיק המתאים יותר – העבודה לא נגמרת. תהליך ניהול השקעות הינו חשוב מאוד וגם במקרה הזה אתם צריכים מומחה. כל השקעה מצריכה מעקב קבוע בעקבות שינויים בהשקעה עצמה או במצב הכלכלי במדינה. מומחה יעזור לכם לדעת מתי כדי לסגת, מתי כדאי להשקיע במקום אחר ומתי כדאי להגדיל את סכום ההשקעה.

הבלוג הכלכלי

לפניכם סדרת מאמרים בתחומים שונים