מה זו תוכנית פיננסית

financial-plan מסתבר, שאפשר גם ליהנות היום וגם לחסוך למחר. איך? עם תוכנית פיננסית נכונה וארוכת טווח שמותאמת לאורח החיים, לצרכים ולתוכניות שלכם.
מה זו תוכנית פיננסית

לקביעת פגישת ייעוץ

המשפט "אתה לא יכול ליהנות היום ולחסוך למחר" הוא מיתוס. תוכנית פיננסית מאפשרת לך לאזן בין הנאה היום ומחר, הכול תלוי בלאן הכסף שלכם הולך.

תוכנית פיננסית היא רשימה של מטרות הטווח הקצר והארוך שחשובות לכם, עם תוכנית פעולה איך אתם הולכים להשתמש בכסף שלכם כדי להשיג את המטרות והתוכניות שלכם. התוכנית שלכם תשתנה ותגדל עם הזמן ככל שהצרכים והמטרות שלכם יתפתחו.

תוכנית פיננסית יכולה לעזור לכם:

  • לחסוך את הכסף הדרוש למימוש המטרות שלכם
  • להגן על מה שהכי חושב לכם
  • לתכנן את הפרישה
  • להשאיר משהו לילדים ולמשפחה

הרעיון הוא לאזן את הפעילות היום יומית עם תוכנית פיננסית ארוכת טווח שמביאה לתוכה את מטרות העתיד והחלומות שלכם.

זה אף פעם לא מאוחר או מוקדם מדיי להתחיל לתכנן!

תוכנית פיננסית יכולה להתחיל עם רשימה פשוטה של מטרות ותוכנית הוצאות והכנסות ולגדול עם השנים לכלול מטרות נוספות כגון רכישת בית, פרישה ועוד.

התוכנית כוללת עריכת תקציב וניתוח של ההכנסות וההוצאות, תוך גזירה של שורה של צעדים לעתיד בנושאי הוצאת כספים וחסכון של הכנסה עתידית.

תוכנית פיננסית כוללת סעיף השקעות- בדיקה של כל אפיקי ההשקעה השונים אשר צפויים להניב הכנסה עתידית- קופות גמל וקרנות השתלמות, תיק השקעות בבנק או בבית השקעות, השקעות בנדלן ועוד.

הכנת התוכנית וסקירה של המצב הנוכחי אינה מספיקה. צריך להכניס את התוכנית לפעולה כך שתהיה פרקטית, ישימה ביום יום באופן שניתן יהיה לעקוב אחריה ולבצע הערכה שלה עם הזמן. הרבה דברים יכולים להשפיע על התוכנית הראשונית- שינוי עבודה, שינויים בהכנסה, שינוי במצב הכלכלי בארץ/בעולם, שינוי במצב האישי ועוד. אי אפשר לתכנן לכל השינויים בחיים, הגמישות והמעקב חשובים ביותר.

אם נשגיח ונבצע הערכה של התוכנית הפיננסית שלנו מידי תקופה, היא תישאר רעננה, מציאותית ופרקטית והיא תוביל אותנו להשגת המטרות והתוכניות שלנו!

הבלוג הכלכלי

לפניכם סדרת מאמרים בתחומים שונים 

השאירו פרטים וכבר חוזרת אליכם

דילוג לתוכן