חיסכון פנסיוני

לא מעט אנשים מגיעים לגיל 40 כאשר אין להם מושג מה קורה עם הפנסיה שלהם. אומנם גם בגיל הזה הפרישה נראית רחוקה, אבל ככל שתדעו מוקדם יותר מה קורה עם הכסף שלכם, כך יהיה לכם הרבה יותר קל בעתיד. פנסיה היא למעשה השקעה, כך שאנשים רבים אשר אינם מבינים מה הסוכן שלהם אומר להם, בוחרים להשתמש בשירותי ייעוץ השקעות פרטי. יועץ השקעות פרטי יכול לעזור לכם להבין את הנתונים ואת התשואות של הקופות שלכם בהשוואה לקופות אחרות בשוק.
חיסכון פנסיוני

לקביעת פגישת ייעוץ

לעשות סדר בדברים

לא מעט אנשים עוברים ממקום למקום כשהם שוכחים להמשיך את הפנסיה במקום העבודה החדש. למעשה הם פותחים שוב חסכון פנסיוני חדש ולכן מתחילים מאפס. זה קורה במיוחד לאנשים צעירים שגיל הפרישה בכלל לא נלקח בחשבון בתוכניות שלהם. לא משנה אם אתם בני שלושים או ארבעים, כדאי לעשות תכנון פיננסי הכולל בדיקה לגבי קרנות הפנסיה שלכם ותרכזו את הנתונים, כדי לא להגיע לפרישה ואז להתחיל לחפש שנים רבות אחורה היכן הצטברו לכם כספים. קחו בחשבון שאם אתם רוצים למשוך את הכסף עכשיו במקום בגיל הפרישה, יחול עליו מס של 35% מהחיסכון. אין לכם מושג איפה הכסף שלכם? השתמשו במנוע איתור הכספים של משרד האוצר על מנת לקבל את המידע הנחוץ.

כמה לחסוך לגיל הפרישה

ייעוץ השקעות פרטי הינו חשוב במיוחד לעצמאיים שלא תמיד יודעים כמה כסף הם צוברים בצד לפנסיה וכמה תהיה הפנסיה שלהם בפרישה עם ההפקדות הנוכחיות שלהם. כיום יש לא מעט גופי השקעה בשוק בהם ניתן להשקיע את הכסף, אבל רוב האנשים אינם מבינים בתחום הפיננסי ולכן אינם מסוגלים לקבל את ההחלטה. תפקידו של היועץ הוא לבדוק מול רואה החשבון את ההכנסות וההוצאות של העסק כדי להמליץ כמה כסף לשים בצד בכל חודש. לבעלי עסקים קטנים עם הכנסות קטנות, קשה יותר לשים את הכסף בצד אבל בלעדיו תהיה בעיה חמורה בגיל הפרישה כי הכסף מביטוח לאומי לא יספיק. צריך למצוא את הסכום הנכון כך שהוא לא יפריע לחיי היום יום.

זקוקים לייעוץ השקעות בנוגע לקרן פנסיה, ביטוח מנהלים או קופת גמל? אשמח לעזור לכם בכל שאלה ולבצע את התכנון הפיננסי המתאים ביותר לכם.

הבלוג הכלכלי

לפניכם סדרת מאמרים בתחומים שונים