ניהול ובקרה על תקציב משפחתי

ניהול ובקרה על תקציב משפחתי

מהו המצב הכלכלי של התא המשפחתי שלנו היום? כיצד ההתנהלות שלנו היום תוביל אותנו אל העתיד? למרבית המשפחות יש תשובה כללית על שאלה זו. אנו נתקלים במצבים רבים בהם ההוצאות המשפחתיות גבוהות מההכנסות והתוצאה הישירה היא מינוס בבנק שהולך וגדל. בכדי להגיע לאיזון תקציבי יש צורך להתאים את גובה ההוצאות לגובה ההכנסות. אם אתם משפחה ויש לכם גם עסק, החשיבות להתנהל נכון היא כפולה ולכן יש לייחס חשיבות רבה לנושא ניהול תקציב משפחתי.

חלק משמעותי בתהליך הוא בחינת ההוצאות וההכנסות בחשבון בחצי שנה האחרונה כדי לראות מהם סעיפי ההוצאה העיקריים שלנו, איזה סעיפים לא מאוזנים, על איזה סעיפים יש לנו שליטה ועל איזה אין לנו. 

חלק משמעותי בתהליך הוא בחינת ההוצאות וההכנסות בחשבון בחצי שנה האחרונה כדי לראות מהם סעיפי ההוצאה העיקריים שלנו, איזה סעיפים לא מאוזנים, על איזה סעיפים יש לנו שליטה ועל איזה אין לנו. איך אנחנו מאזנים את התקציב בסעיפים שיש לנו השפעה עליהם. אנחנו נתקלים בהרבה סעיפים שלא טיפלנו בהם הרבה זמן ואיכשהו אף פעם לא מגיעים לטפל בהם כמו אינטרנט, טלפון נייד, ביטוחים, ועוד. חלק מהתהליך הוא לעשות סדר בכל הדברים, עשיית הסדר מחזירה לכם את השליטה בהוצאות. היא ללא ספק חלק חשוב בתכנון פיננסי נבון לעתיד.

 

ניהול תקציב משפחה – איך מחזירים את השליטה לידיים שלכם?

דרך תהליך של מספר שלבים:

  1. בשלב ראשון אנחנו נעזרים באפליקציה אשר נותנת לנו תמונת מצב טובה על מפת ההוצאות וההכנסות שלנו. האפליקציה שולפת את הנתונים מהבנק ומחברות כרטיסי האשראי ואנחנו יכולים להתבונן ולנתח את כל ההוצאות במקום אחד, תוך הסתכלות על 5-6 החודשים האחרונים.
  2. בשלב שני אנחנו עושים ניתוח של כל סעיפי ההוצאה שלנו – עוברים סעיף סעיף ומטפלים בכל מה שדורש טיפול. בודקים ומנתחים כמה כסף נכנס לחשבון וכמה כסף יצא , והחשוב מכל- על מה? בשלב זה אנחנו בודקים גם את ההוצאה שלנו על ביטוחים, משכנתא, הלוואות וכד’ ורואים האם יש משהו שאפשר לשפר/ליעל.
  3. בשלב שלישי מחליטים איזה שינויים אנו צריכים לבצע בניהול התקציב המשפחתי שלנו ובונים תוכנית פיננסית להתנהלות חדשה.
  4. התוצר של שלב זה הוא בניית תקציב משפחתי שנתי – כלי יומיומי אשר יכול לשמש אתכם לניהול ההוצאות וההכנסות בקלות רבה. לאחר בניית התקציב אתם יכולים בכל מועד שתבחרו להיכנס לאפליקציה ולראות באיזה סעיפים עמדתם החודש ובאיזה צריך לצמצם כדי לעמוד בתקציב החודש.
  5. בשלב האחרון, נעלה מטרות שלכם בחיים, לטווח קצר ולטווח ארוך, ונמצא להן מקום בתקציב! דרך להגשים את החלומות והשאיפות שלכם.

כל השלבים במהלך ניהול תקציב משפחתי כמו כן גם חישוב כלכלת המשפחה, מלווים בבקרה והכוונה אישית שלי בפגישות ובטלפון בתדירות שמתאימה לכם.
מגיע לכם ייעוץ פיננסי אישי!

התקשרו עוד היום ונתחיל בתהליך!

לקביעת פגישת ייעוץ

מאמרים נוספים בנושא תקציב המשפחה