ניהול ובקרה על תקציב משפחתי

ניהול ובקרה על תקציב משפחתי

ניהול תקציב המשפחה אחת ולתמיד

ואתחיל בלגלות לכם סוד...

הסיבה האמיתית שאתם ממש זקוקים לייעוץ כלכלי וסידור התקציב המשפחתי היא פשוט שאין לכם את הזמן והיכולת להתמודד עם כל המידע שמצטבר שם. והאמת שזה לא ממש סוד, אתם יודעים את זה ומרגישים את זה. ואולי, מעיקה עליכם התחושה שאתם לא מתוכננים לעתיד וזקוקים לעזרה והכוונה ובעיקר לסדר שנלווה לכל נושא ניהול התקציב המשפחתי בכל הביטוחים החסכונות, ההשקעות, הנדל"ן, הפנסיות וכו.

אבל האמת היא קצת יותר מורכבת

ניהול תקציב משפחה

תחום הפיננסים הוא טריטוריה מורכבת. כיום גם למי שיש זמן, קשה לעקוב אחר כל השינויים והתקנות המתחלפות, הרפורמות והתנודות בשוק ההון. ולכן על מנת לעשות את זה נכון, הדרך הכי טובה היא לפנות לאיש מקצוע. לפעמים לא מספיק להרוויח משכורת טובה על מנת לחיות בשקט כלכלי. לדוגמא להחלטות שאתם מקבלים כעת בבחירת מסלולי הפנסיה, ביטוחים שונים השקעות וחסכונות תהיה השפעה מכרעת על מצבכם הכלכלי בעוד שנים רבות.

האם תצברו מספיק כספים לעזור לילדיכם? האם תוכלו לשמר רמת חיים גם כשמצבכם התעסוקתי ישתנה? ואיך מתגברים על התחושה שמרוויחים די הרבה אבל לאן הלך כל הכסף כל חודש.
אלה הן רק חלק מהשאלות שלקוחתי מפנים אלי בתחום ניהול תקציב המשפחה.

הפתרון לניהול התקציב המשפחתי הוא פשוט

ניהול תקציב משפחתיסקירת המצב 

ניפגש או אצלי במשרד או בשיחת אונליין לשיחה ובה נאסוף את כל החומרים הפיננסים שלכם. את חלקם אני אאסוף ואת חלקם אתם. 
בשיחה נדבר ונכיר, אלמד מי אתם, אלו דברים חשובים לכם, ואלו פחות, אם אילו קשיים אתם מתמודדים ואיפה יותר קל לכם. כל משפחה היא אחרת ועל מנת לבסס תוכנית מבוססת שתחזיק לשנים קדימה, חשוב ממש להכיר אתכם. (ללא קשר רוב המשפחות ממשיכות איתי גם שנים אחר כך)

ניתוח הנתונים

כעת שיש לנו הבנה מי אתם, וגם את כל החומר הפיננסי, אנתח את כל הנתונים בעזרת כלים מתקדמים בתכנון פיננסי. כלים שיודעים לאסוף את כל הנתונים ולבנות מודלים שיודעים לספק תמונה לשנים רבות קדימה. כעת כשיש לנו את הדאטה. אפשר להתחיל לעשות סדר בתקציב המשפחתי.
 

בחירת ערוצים נכונים ויצירת תוכנית משפחתית 

מהו המצב הכלכלי של התא המשפחתי שלנו היום וכיצד ההתנהלות שלנו משפיעה על עתידנו הכלכלי?  מרבית המשפחות אותן אני פוגשת יודעות לענות על שאלות אלו רק באופן כללי, ללא הבנה אמיתית להשפעה של ההחלטות שלנו היום לעתידנו. פעמים רבות אנו נתקלים במצבים בהם ההוצאות המשפחתיות גבוהות מההכנסות והתוצאה הישירה היא מינוס בבנק שהולך וגדל.זה מצב שצריך לטפל בו מוקדם ולא מאוחר, ההשלכה עלולה להיות רבת שנים. אם אתם משפחה ויש לכם גם עסק, החשיבות להתנהל נכון היא כפולה ולכן יש לייחס חשיבות רבה לנושא ניהול התקציב המשפחתי. כיום משפחות רבות פונות לקבל עזרה והכוונה נכונה. פגישת ייעוץ אחת יכולה לעזור לכם לחזור למסלול הנכון ולשנות עבורכם את העתיד הפיננסי.

אז בואו נתחיל,

לשיחת הכרות ללא עלות צרו קשר כבר עכשיו​

ניהול תקציב משפחתימהו המצב הכלכלי של התא המשפחתי שלנו היום וכיצד ההתנהלות שלנו משפיעה על עתידנו הכלכלי?  מרבית המשפחות אותן אני פוגשת יודעות לענות על שאלות אלו רק באופן כללי, ללא הבנה אמיתית להשפעה של ההחלטות שלנו היום לעתידנו. פעמים רבות אנו נתקלים במצבים בהם ההוצאות המשפחתיות גבוהות מההכנסות והתוצאה הישירה היא מינוס בבנק שהולך וגדל.זה מצב שצריך לטפל בו מוקדם ולא מאוחר, ההשלכה עלולה להיות רבת שנים. אם אתם משפחה ויש לכם גם עסק, החשיבות להתנהל נכון היא כפולה ולכן יש לייחס חשיבות רבה לנושא ניהול התקציב המשפחתי. כיום משפחות רבות פונות לקבל עזרה והכוונה נכונה. פגישת ייעוץ אחת יכולה לעזור לכם לחזור למסלול הנכון ולשנות עבורכם את העתיד הפיננסי.

ניהול תקציב המשפחה בצורה מתוכננת מחזיר לכם את השליטה על התזרים המשפחתי ומאפשר לכם למנף את הכסף שלכם לחסכונות, חופשות, והשקעות בעתיד. 

התקשרו אלי לשיחה קצרה, תתרשמו ממה שיש לי להציע לכם 
ואולי גם נמשיך משם לעשות סדר בדברים.

במשך השנים גם כאמא וגם כיועצת כלכלית בכירה למדתי שיטות
פשוטות שיעזרו לכם המון ויעלו אתכם בדרך הנכונה לנהל את תקציב המשפחה. 

רוצים לשמוע עוד, התקשרו או השאירו פרטים ונדבר

חלק משמעותי בתהליך לאיזון התקציב המשפחתי הוא בחינת ההוצאות וההכנסות בחשבון בחצי שנה האחרונה כדי לראות מהם סעיפי ההוצאה העיקריים שלנו, איזה סעיפים לא מאוזנים, על איזה סעיפים יש לנו שליטה ועל איזה אין לנו. איך אנחנו מאזנים את התקציב בסעיפים שיש לנו השפעה עליהם. אנחנו נתקלים בהרבה סעיפים שלא טיפלנו בהם הרבה זמן ואיכשהו אף פעם לא מגיעים לטפל בהם כמו אינטרנט, טלפון נייד, ביטוחים, הפרשות שונות לחסכון וקופות שונות, מנויים אינטנרטים ועוד. חלק מהתהליך הוא לעשות סדר בכל הדברים. עשיית הסדר מחזירה לכם את השליטה בהוצאות. היא ללא ספק חלק חשוב בתכנון פיננסי נבון לעתיד.

 

ניהול תקציב משפחה – איך מחזירים את השליטה לידיים שלכם?

דרך תהליך של מספר שלבים:

  1. בשלב ראשון אנחנו נעזרים באפליקציה אשר נותנת לנו תמונת מצב טובה על מפת ההוצאות וההכנסות שלנו. האפליקציה שולפת את הנתונים מהבנק ומחברות כרטיסי האשראי ואנחנו יכולים להתבונן ולנתח את כל ההוצאות במקום אחד, תוך הסתכלות על 5-6 החודשים האחרונים.
  2. בשלב שני אנחנו עושים ניתוח של כל סעיפי ההוצאה שלנו – עוברים סעיף סעיף ומטפלים בכל מה שדורש טיפול. בודקים ומנתחים כמה כסף נכנס לחשבון וכמה כסף יצא , והחשוב מכל- על מה? בשלב זה אנחנו בודקים גם את ההוצאה שלנו על ביטוחים, משכנתא, הלוואות וכד' ורואים האם יש משהו שאפשר לשפר/ליעל.
  3. בשלב שלישי מחליטים איזה שינויים אנו צריכים לבצע בניהול התקציב המשפחתי שלנו ובונים תוכנית פיננסית להתנהלות חדשה.
  4. התוצר של שלב זה הוא בניית תקציב משפחתי שנתי – כלי יומיומי אשר יכול לשמש אתכם לניהול ההוצאות וההכנסות בקלות רבה. לאחר בניית התקציב אתם יכולים בכל מועד שתבחרו להיכנס לאפליקציה ולראות באיזה סעיפים עמדתם החודש ובאיזה צריך לצמצם כדי לעמוד בתקציב החודש.
  5. בשלב האחרון, נעלה מטרות שלכם בחיים, לטווח קצר ולטווח ארוך, ונמצא להן מקום בתקציב! דרך להגשים את החלומות והשאיפות שלכם.

כל השלבים במהלך ניהול תקציב משפחתי כמו כן גם חישוב כלכלת המשפחה, מלווים בבקרה והכוונה אישית שלי בפגישות ובטלפון בתדירות שמתאימה לכם.
מגיע לכם ייעוץ פיננסי אישי!

התקשרו עוד היום ונתחיל בתהליך!

לקביעת פגישת ייעוץ

מאמרים נוספים בנושא תקציב המשפחה

השאירו פרטים וכבר חוזרת אליכם

דילוג לתוכן