ייעוץ בניהול תקציב משפחתי

בשנים האחרונות תופעת תכניות הראליטי המונחות ע"י קואצ'רים שונים המלמדים בין היתר איך להתנהל בצורה פיננסית נכונה יותר, הולכת ותופסת תאוצה בעולם. הכלכלה של שנות ה 2000 לא דומה לכלכלה של העשורים הקודמים ולכן, בכל אשר נוגע לתחום ניהול תקציב משפחתי, אנשים רבים נאלצים לבצע התאמות ושינויים שהם לא היו רגילים אליהם בעבר. אחד הגורמים הוא הגבלת משיכת היתר בחשבונות הבנק, הקשחת הזכאות למשכנתאות, יוקר המחייה שנוצר בין היתר בגלל הגרעון בתקציב המדיני ועוד.
ייעוץ בניהול תקציב משפחתי

לקביעת פגישת ייעוץ

ייעוץ בניהול תקציב משפחתי

הקואצ’רים הם לא היחידים שמתעסקים במתן עצות ליציאה ממשבר או שיפור המצב. כיום, הצורך בניהול תקציב משפחתי, בעיקר למשפחות צעירות, במקרים רבים נחשב ללא פחות נחוץ מאשר ייעוץ עסקי. זוגות צעירים רבים מסתמכים על עצות של חברים והורים, אבל הדרך הטובה ביותר להסתגל למצב עוברת דרך איש מקצוע מומחה בנושא תכנון פיננסי. נכון, מדובר בעוד הוצאה, אבל למעשה זאת השקעה משתלמת שיכולה להציל משפחות מחובות שקשה לצאת מהם.

זווית ראייה אובייקטיבית לייעוץ טוב יותר

כאמור, למומחה בנושא ניהול תקציב משפחתי יש יתרון מובהק בנוסף להיותו מומחה כלכלי. הוא מסוגל להסתכל על המצב באופן אובייקטיבי ולייעץ לבני המשפחה בצורה יעילה יותר. לא משנה אם מדובר במשפחה עם חובות קטנים ומינוס זעיר או במשפחה עם חובות ענק, כל משפחה יכולה לקצץ בהוצאות, אבל לא כל אחד במשפחה יודע איפה הכי כדאי לו לוותר. לא כל אחד בהכרח מודע לכל האפשרויות שלו.

ניתוח הוצאות והכנסות

הקו המשותף בין ייעוץ עסקי לייעוץ בניהול תקציב משפחתי מתבסס על כך שהמומחה מנתח את ההוצאות החודשיות וההכנסות החודשיות, עובר על כל תשלום וכל פרט קטן ומייעץ היכן אפשר לוותר על הוצאות והיכן אפשר אפילו להגדיל הכנסות. משפחות רבות מגלות בתהליך זה, שהם יכולות לחסוך מאות שקלים ואפילו אלפי שקלים בין היתר בנושאים כמו תשלום בעבור שירותי התקשורת. למשל אנשים רבים מגלים שהם משלמים יותר מידי על ערוצים שהם בקושי צופים בהם, שהם לא באמת צריכים קו טלפון נייח בבית או שהחבילה שהם מקבלים מהספק הסלולרי היא לא באמת החבילה המשתלמת ביותר עבורם.

לחשוב קדימה

אז אם אתם מתקשים לסגור את החודש, חוששים מהבאות, לא יודעים האם כדי לקחת משכנתא עכשיו או לשכור דירה והאם כדאי לפתוח תכנית חסכון לילדים או להמתין, כדאי לכם להיעזר בשירותי ייעוץ מקצועיים במקביל או במקום עצות מחברים ומבני המשפחה. חשוב להבין כי ניהול תקציב משפחתי חודשי צריך להיות מנוהל גם ביחס לעתיד ולא רק מהיום למחר.

הבלוג הכלכלי

לפניכם סדרת מאמרים בתחומים שונים