ניהול תקציב משפחתי בעידן יוקר המחיה

לא קל היום לזוגות צעירים לסגור את החודש. רק השבוע פורסמה כתבה בכלכליסט מדוע קשה כל-כך לצעירים מבחינה כלכלית היום. קשה היום למי שלמד תואר ראשון ואף שני למצוא עבודה בשכר ראוי, למצוא דירה במרכז במחיר סביר ולגמור את החודש מאוזנים בחשבון הבנק. המצב אף מחמיר במיוחד אם אתם משפחה צעירה עם ילדים ואתם מנסים לעשות את הכל בשביל להגיע למקסימום עם הכי טוב שאתם יכולים להשיג. ניהול תקציב משפחתי בעידן יוקר המחיה כבר הפך מזמן לנושא שכדאי מאוד להקדיש לו מחשבה ורצוי לעשות זאת עם מומחה בתחום תכנון פיננסי.
ניהול תקציב משפחתי בעידן יוקר המחיה

לקביעת פגישת ייעוץ

תקציב לקניות

המע”מ עלה בתקופה האחרונה ל 18% ומכיוון שבישראל לא נהוג מע”מ פרוגרסיבי על מוצרים, מוצרים בסיסיים רבים התייקרו. זה הפך את הקניות לקראת סוף השבוע ליקרות יותר. בעזרת מומחה לייעוץ פיננסי אפשר ללמוד כיצד לתכנן את הקניות בצורה טובה יותר. דברים בסיסיים כמוה השוואת מחירים בין רשתות שונות, הוא דבר שכדאי לעשות אותו. לפעמים אנשים מגלים שהם יכולים לרכוש בדיוק את אותו סל המוצרים במחיר נמוך יותר, כי ברשת האחרת יש הנחות, או כי המוצר עצמו זול יותר בכמה שקלים בגלל המיקום למשל. בעיה נוספת היא שאנשים רבים קונים יותר מוצרים מכפי שהם צריכים. עריכת רשימת קניות נכונה וצמצום במקומות הנכונים יכולים לעזור לעשות סדר בתקציב בצורה נכונה.

מגורים

קשה מאוד לזוגות צעירים היום לרכוש דירה בגלל יוקר המחיה והקשחת תנאי הזכאות למשכנתא, אולם ישנם הנחות באוזרי פריפריה שיכולות להקל עליהם. יועץ פיננסי יכול לעזור לזוג למצוא דירה להשכרה או דירה לקניה בתנאים שיכולים להתאים לתקציב שלהם. לפעמים בני הזוג מתלבטים האם ואיפה לקנות או לשכור דירה. האם לשלם יותר במרכז הארץ או לשלם פחות באזורים אחרים ולגור קצת רחוק יותר מהעבודה? ומה עם הוצאות הדלק? כל החישובים האלה צריכים להיעשות תוך כדי בניה נכונה של ניהול תקציב משפחתי להווה ולעתיד.

הוצאות אחרות

העובדה כי יוקר המחייה יוצר חששות ולחצים אינו אומר שלא צריך לחשוב על תקציב למותרות וחופשות. ככל שהחיים מלחיצים יותר כך חשוב לדעת יותר לשחרר את הלחץ. תכנון חופשה בארץ או בחו”ל על ידי מציאת אפשרויות זולות יחסית הוא עניין שכדאי להשקיע בו. רצוי לבנות למטרה זו תקציב שנתי ולהבין כיצד לחסוך את הכסף כך שלא יהיה צורך לקחת הלוואות מיותרות או להיכנס למינוס שיכול להקשות על התנהלות חיי היום יום.
לכתבה בכלכליסט

הבלוג הכלכלי

לפניכם סדרת מאמרים בתחומים שונים