תקציב למימון השכלה גבוהה לילדים

הורים רבים חושבים על עתיד ילדיהם כבר משלב ההיריון ועם הלידה מתחילים לחסוך לילדים. בניגוד למדינה כמו גרמניה, בה החינוך האקדמי הוא חינמי, ללימודים יש עלות לא מבוטלת. על אף שאוניברסיטאות ומכללות שונות מסובסדות ע"י המדינה, עדיין מדובר בסכום לא קטן שיש להקצות כל שנה ללימודים, ואצל רוב המשפחות יש יותר מילד אחד. לכן, יש צורך לבצע תכנון פיננסי ולדאוג לנושא ניהול תקציב משפחתי במחשבה לעתיד ולשם כך אנשים רבים פונים למומחה בנושא ייעוץ פיננסי.
תקציב למימון השכלה גבוהה לילדים

לקביעת פגישת ייעוץ

חשבון חיסכון

הורים רבים מבינים כי הסכום שצריך לתת לילד אינו מסתכם בשכר הלימוד עבור שנת הלימודים, הרי הילדים צריכים כסף למחייה כמו גם לשכר דירה, כך שאם ישוכלל כל הסכום לתשלום באותה שנה, מדובר בסכום לא קטן. ילדים רבים לא יהיו מוכנים להיעזר בהוריהם על מנת שיממנו להם את שכר הדירה למשל, בעוד שלילדים אחרים לא תהיה כל ברירה משום שלא תהיה להם דרך לשלב עבודה עם הלימודים. ע"י פתיחת חשבון חסכון של כמה מאות שקלים בחודש מהיום בו נולד הילד ועד שחרורו מהצבא, בהחלט ניתן כך לממן את תקופת הלימודים. במידה והילד לא יצטרך את כל הכסף, תמיד קיימת אפשרות לנצל אותו למטרות אחרות.

כספי הפיקדון מהצבא

כאשר נוצר הצורך לחסוך כסף ללימודים, אפשר ורצוי לעשות זאת באופן בו כלכלת המשפחה לא תיפגע מכך משמעותית. קודם כל יש לקחת בחשבון שכאשר הילד ישתחרר מהצבא הוא יקבל כסף אותו הוא יוכל לנצל למטרת לימודים. אומנם יש הבדל משמעותי בין הסכום אותו מקבל חייל קרבי וסכום אותו מקבל חייל רגיל, אבל מדובר בסכום כסף לא קטן. את כספי הפיקדון הילד יכול לנצל לאחר שהוא מציג אישורים מתאימים. כמובן שאפשר לנצל כסף זה למטרות אחרות כמו קניית דירה או פתיחת עסק, אבל אנשים רבים מעדיפים לנצל אותו לטובת הלימודים. יש לקחת בחשבון שבמוסדות מסוימים המענק יכול להספיק למימון של שנת לימודים או אפילו יותר, בעוד שבמוסדות שאינם מסובסדים, המענק לא יספיק אפילו לשנה אחת.

מלגות

ישנם סטודנטים שהצליחו לממן את רוב לימודיהם ע"י בקשת מלגות. ישנן מלגות בנושאים שונים כמו למשל מלגה לתושבי הפריפריה, מלגה לחיילים קרביים, פרויקט פרח ועוד. דרך מלגות אלו אפשר לקבל מימון חלקי עד מלא לשנת לימודים. הכל תלוי במידת מעורבותו של הסטודנט ורצונו לממן את הלימודים וכך לשמור על כלכלת המשפחה.

תכנון פיננסי ע"י מומחה

כמה כסף צריך לחסוך כל שנה? איך לנצל את כספי הפיקדון ואיזו מלגה משתלמת יותר ואיזה פחות? כל אלה הינן שאלות שרצוי להפנות ליועץ פיננסי. בעזרתו של היועץ תוכלו לדעת כיצד לתכנן נכון את החיסכון ללימודים.

הבלוג הכלכלי

לפניכם סדרת מאמרים בתחומים שונים 

השאירו פרטים וכבר חוזרת אליכם

דילוג לתוכן