איך חוסכים בקניית מוצרי מזון לבית

קניות לבית הן סעיף משמעותי בתקציב המשפחתי עבור משפחות רבות. ניהול תקציב משפחתי חייב לכלול פתרונות לחיסכון בקניית מוצרי מזון לבית כדי לשפר את מצב כלכלת המשפחה. צרכנות נבונה דורשת השקעה קטנה, אבל היא שווה כל רגע מזמנכם. ע"י סידור ותכנון הקניות, כל משפחה יכולה לחסוך עשרות ואף מאות שקלים בחודש. להלן כמה הצעות לחיסכון.
איך חוסכים בקניית מוצרי מזון לבית

לקביעת פגישת ייעוץ

אל תוותרו על רשימת מכולת

לא כולם טורחים להכין רשימת מכולת לפני שהם מגיעים לחנות. גבשו תקציב קבוע מראש לקנייה השבועית ולפי כך תתכננו את רשימת הקניות שלכם. הפיתויים בחנות גדולים, המוצרים מסודרים כך שהם מושכים את העין וגורמים להוצאות לא מתוכננות. תקציב קבוע ורשימות הן הדרכים הטובות ביותר להתמודד עם הבעיה. ניתן להוסיף סעיף “שונות” ברשימה לקניות לא מתוכננות, אולם חשוב שהוא יהיה מאוזן ביחס למוצרי הבסיס.

מבצעים והנחות

כאן נכנסת לתמונה צרכנות נבונה. במקרים רבים מבצעים כמו 3+1 או קנה אחד וקבל את השני בחצי מחיר, גורמים לאנשים לקנות דברים שהם בכלל לא צריכים. חפשו את המוצרים שברשימה שלכם, את המוצרים שאתם באמת צריכים, ואל תקנו במבצע רק מכיוון שהמחיר נמוך. למשל אם אתם צריכים מחבת אחת בלבד, איך צורך לקחת גם את השנייה גם אם היא ב 50% הנחה. מבצע כזה יגרום לבזבוז כסף. השקיעו עשר דקות לאיתור מבצעים בעיתונים ובאינטרנט יום לפני שאתם הולכים לקניות ובחרו את החנות המתאימה. ישנן רשתות מזון שהן זולות משמעותית, ודאי זולות יותר מהמכולת או הסופר השכונתי. לעיתים הן נמצאות בפריפריה ותצטרכו לתכנן מראש את היום בו תעשו קניות כאשר אתם באזור כדי לא להיכנס להוצאות דלק מיותרות.

פיצול קניות

אין ספר שהכי נוח לקנות את כל המוצרים במקום אחד. אבל לפעמים תגלו שאותו המוצר זול הרבה יותר בחנות אחרת. לכן בצעו השוואת מחירים בין חנויות ולפיכך פצלו את הקניות. כמובן שיש לחשב את מרכיב המרחק בין החנויות. ישנם אתרים כמו האתר my supermarket שעושה עבורכם את ההשוואה ופיצול סל הקניות.

לא תמיד כדאי לבחור במותג הכי ידוע

לא מעט אנשים קונים רק את מה שהם מכירים או את המותג הטוב ביותר לדעתם. כדי לחסוך כסף רצוי להתנסות בקניית מוצרים ממותגים אחרים על מנת להוזיל את הקנייה. במקרים רבים התשלום הוא יותר על המותג ופחות על האיכות. כדאי לצאת מאזור הנוחות מידי פעם ולחקור מוצרים מחברות אחרות. זה יכול להוזיל באופן משמעותי את הקניות שלכם ולאזן את כלכלת המשפחה.

הבלוג הכלכלי

לפניכם סדרת מאמרים בתחומים שונים