לצאת ממשבר תקציבי

משפחות רבות בישראל מוצאות את עצמן בקשיים בכל אשר נוגע לעמידה בתקציב המשפחתי שהוגדר לאותו חודש. במקביל משפחות אחרות אינן קובעות תקציב מוגדר מראש ולכן נכנסות לקשיים כלכליים. ניהול תקציב משפחתי והשמת דגש על כלכלת המשפחה מתחיל בצורך להבין שיש לבצע פעולות כלשהן על מנת שהמצב לא יחמיר. במקרים רבים, מתבצעת פניה למומחה בנושא תכנון פיננסי על מנת שיעזור לסדר את התקציב. אך ללא רצון בני המשפחה לשפר את המצב ולגרום לכל אחד להצטמצם לטובת כולם - קשה יהיה לראות תוצאות טובות.
לצאת ממשבר תקציבי

לקביעת פגישת ייעוץ

האם כדאי לבקש מהילדים לעבוד?

במצב אידיאלי ההורים תומכים כלכלית בילדים, אבל במקרים רבים, ההפך הוא מה שמתרחש כך שילדים נאלצים לעבוד לאחר חזרתם מבית הספר, או לאחר שהם חוזרים הביתה מהצבא ולתמוך כלכלית במשפחה. מדובר בנושא רגיש, הרי כל משפחה הינה שונה האחת מהשנייה. האם כדאי לבקש מהילדים לצאת לעבוד? במקרים רבים הילדים מבינים שהם צריכים לעזור למשפחה, אחרת היא תקרוס. הכוונה היא לכל הפחות לעזור לפרנס את עצמם. רק אם העבודה לא פוגעת בהתפתחותם של הילדים רצוי לבקש מהם לעזור.

קביעת תקציב חדש למשפחה

כאשר נוצרות בעיות כלכליות במשפחה, ניהול תקציב משפחתי צריך לעבור שינוי ולכן טוב יהיה לקחת עצות ממומחה בעל זווית חיצונית על מה שמתרחש במשפחה. כאשר כל אחד מבני המשפחה מעורב רגשית, זה עלול ליצור קרע במשפחה. למשל ההחלטה לקצץ בחוגים של הילדים במקום בהוצאות אחרות יכולות ליצור ריב. כאשר גורם בלתי תלוי מציע תוכנית לשיפור כלכלת המשפחה ומציג אותה בפני כולם – הרבה יותר קל לקבל את הגזירות.

תכנון כלכלת המשפחה לעתיד

לא רק מצב פיננסי קשה מצריך חוות דעת ממומחה להתנהלות כלכלית. זוגות צעירים מוצאים את עצמם מבולבלים לעיתים קרובים בכל אשר נוגע להתנהלות הפיננסית גם אם מצבם טוב. על אחת כמה וכמה זה קורה כאשר נוסף תינוק חדש במשפחה וההוצאות גדלות במאות אחוזים. כדי להקל על ההורים הטריים, כדאי לקחת עצות ממומחה בתכנון פיננסי. מה גם שהמצב הכלכלי במדינה הוא הפכפך ונתון לשינויים, ולכן טוב יהיה אם מישהו ילווה את המשפחה בקבלת ההחלטות.

הבלוג הכלכלי

לפניכם סדרת מאמרים בתחומים שונים