טיפים לחיסכון בהוצאה על בריאות ופנאי

הוצאה על בריאות ופנאי היא חלק מניהול תקציב משפחתי. הוצאות על פנאי הינן חשובות לשמירה על הבריאות הנפשית כמו גם הפיזית. עם זאת, אפשר לחסוך בהוצאות שהנן משמעותיות בתחום זה. להלן כמה טיפים שיעזרו לכם לחסוך.
טיפים לחיסכון בהוצאה על בריאות ופנאי

לקביעת פגישת ייעוץ

רפואת שיניים

הקפידו ללכת לבדיקת שיניים פעם בחצי שנה. ברוב המקרים, בין אם הבדיקה היא בקופת חולים או אצל רופא פרטי, היא ניתנת בחינם. כאשר מגלים את הבעיות בזמן, העלות שלהם היא אחרת. אבל כאשר מזניחים ומעדיפים לחסוך, נוצרים חורים לא רק בשיניים אלא גם בתקציב המשפחתי. עומדת בפניכם הברירה בין לטפל בשיניים בקופות החולים לבין רופא פרטי וההבדל במחיר הוא גדול וכדאי לבדוק היטב.

חדרי כושר ובריכות

אף על פי שמדובר בפעילות לשעת הפנאי, היא חשובה כי היא תורמת למצב הרוח ולבריאות הפיזית ונפשית. קודם כל בצעו השוואת מחירים. אפשר לבדוק מה גובה ההנחה במידה ועושים מנוי משפחתי. אנשים רבים לא מודעים להנחות משמעותיות המגיעות להם מתוקף היותם סטודנטים, חיילים משוחררים או חיילי מילואים. הידעתם שבאתר “בהצדעה”, ניתן להשיג מנויים לחדרי כושר בהנחה של מאות שקלים? תוכלו גם לרכוש מנוי “יד שניה” ממי שרכש ומעוניין למכור אותו במחיר מופחת.

נסיעות לחוגים ופעולות פנאי

אחד הגורמים שהכי מכבידים על כלכלת המשפחה הן הוצאות דלק. צריך להסיע את הילדים לבית הספר, החוגים וגם ליציאות שונות. רצוי לבצע תורנויות רכב עם החברים כדי לחסוך בדלק. בארצות הברית המושג נקרא Car Pulling וזה נהוג כבר זמן רב.

הקפדה על כמויות

ישנו הבדל אחד משמעותי בין תרבות הצריכה של הישראלים לשל האירופיים. כאשר אירופאי הולך לסופר לקנות ירקות, הוא קונה 2 מלפפונים ו 2 עגבנות – מספיק לעשיית סלט. כאשר ישראלי קונה ירקות ופירות בשביל הבריאות, הוא קונה אותם בקילוגרמים. במקרים רבים הירקות האלה מרקיבים לפני השימוש וכך הכסף הולך לאיבוד. כדאי לשמור על ירקות טריים ולעיתים עדיף לנקוט בשיטה האירופאית ולקנות ירקות פעמיים בשבוע במקום פעם בשבוע ובכמויות שאמורות להספיק לשבועיים.

מאמרים נוספים:

הבלוג הכלכלי

לפניכם סדרת מאמרים בתחומים שונים