אופציות השקעה שכדאי לבדוק

כשיש סכום כסף זמין, לא תמיד ההרפתקה בבורסה קוסמת לנו ואנחנו מחפשים אופציות נוספות. למשל, הקמת מערכת סולארית בעסק או בבית, השקעה ביוזמת הייטק מעניינת (לדוגמא: פיתוח אפליקציה) או השקעה בנדל"ן. ייעוץ השקעות הכולל תכנון פיננסי מעמיק הוא חלק חשוב בדרך להצלחה שלכם.
אפציות השקעה שכדאי לבדוק

לקביעת פגישת ייעוץ

מערכות סולאריות

אם בבעלותכם עסק שחשבון החשמל שלו מגיע לעשרות אלפי שקלים בשנה, אתם יכולים להשקיע בהקמת מערכת סולארית. בסוף שנת 2012, נקבע הסדר מונה נטו ע"י רשות החשמל. במידה ויש לכם שטח גג גדול מספיק, ניתן להקים עליו מערכת סולארית. המערכת אינה מיועדת לצריכה עצמית אלא להזרמת החשמל בחזרה לחברת החשמל תמורת קיזוז מהחשבון הסופי. הקמת המערכת דורשת השקעה, המדינה מעודדת זאת והבנקים מספקים תנאי הלוואה נוחים. בחלק מהמקרים ניתן להיפטר מחשבון החשמל לגמרי (תלוי בגודל המערכת) כך שמדובר בחסכון מאוד משמעותי.

הייטק

ישראל היא אחד המקורות למוחות יצירתיים בתחום ההייטק. אפליקציות כמו waze הן סיפור הצלחה ומקור גאווה לאומי. לא רק חברות הייטק הם מקור טוב להשקעה. הפוטנציאל קיים גם אצל יזמים פרטיים ובישראל יש לא מעט יזמים שרק מחפשים משקיעים. במידה ובחרתם באפיק השקעה רצוי לבחון כמה שיותר יוזמות, לבדוק תכניות עסקיות, להיעזר ביועץ עסקי ולהתייעץ עם מביני דבר בתחום כדי לבחור את היוזמה הנכונה. לא תמיד יש צורך במימון מלא, גם האופציה להיכנס כשותף עסקי ולתרום מתחום המומחיות שלכם היא אפשרות טובה.

קבוצות רכישה בתחום הנדל"ן

תחום הנדל"ן בארץ שופע הזדמנויות, אך רובינו לא יודעים איך מכניסים שם דריסת רגל. אופציה למי שרוצה לפזר סיכון ולא לעבור את התהליך לבד היא דרך קבוצות רכישה. קבוצת רכישה היא קבוצה של אנשים החוברת יחד לבנייה משותפת. יש אדם או חברה אשר מארגנים את הקבוצה. לאחר שזיהו קרקע אטרקטיבית שאפשר להקים עליה בניין מתחילים להתקדם מול בעל הקרקע עם עסקה.

באתר גלובס יש מידע על קבוצות רכישה קיימות: קבוצות רכישה בנדל"ן קבוצות אלה חייבות להיות מיוצגות ע"י יועצים מומחים ואנשי מקצוע כגון עו"ד ויועץ מס.

הבלוג הכלכלי

לפניכם סדרת מאמרים בתחומים שונים 

השאירו פרטים וכבר חוזרת אליכם

דילוג לתוכן