תיק הפנסיה שלנו

רוב האנשים אינם עובדים במקום עבודה אחד מסודר מהיום שהם משתחררים מהצבא ועד גיל הפרישה. למעשה אנשים רבים מחליפים עבודות לעיתים קרובות. במקרים רבים, כספי הפנסיה נופלים בין הכיסאות עקב המעברים האלה בעיקר כיוון שהעובד אינו מודע לחסכונותיו ואף לזכויותיו. הפנסיה היא המשכורת שלנו בעתיד וכדאי להבין טוב יותר את המצב הפנסיוני שלכם – כמה חסכתם עד היום, באיזה קופות ומה השווי הצפוי של הכספים שנחסכו במועד הפרישה לפנסיה. זה נשמע קצת מורכב אבל זה ממש לא. אני מציעה לכם להיעזר באיש מקצוע – סוכן פנסיוני או יועץ השקעות כדי שיעזור לכם לפזר קצת את הערפל ויגביר לכם את הביטחון בנושא.

לקביעת פגישת ייעוץ

פנסיה אחרי גיל 30

אם הגעתם לגיל 30 ועדיין אין לכם פנסיה, אתם עלולים להיות בבעיה. לאחר שתפרשו, לא יהיה לכם מספיק כסף. הרי אי אפשר לחיות רק על קצבאות מהביטוח הלאומי. לכן כדאי כבר בגיל צעיר לקחת את העניין ברצינות. תכנון פיננסי לעתיד הופך להיות חשוב מאוד במצב הזה, כי אי אפשר לדעת מה יקרה בעתיד הן מבחינה האישית והן מהבחינה הכלכלית. לאנשים יש נטייה להיות אדישים בענייני תכנון פיננסי לטווח הארוך כך שבסופו של דבר הם מתעוררים מאוחר מידי.

עמדו על זכויותיכם

לא כל מקום עבודה אליו אתם מגיעים חייב להתחיל להפריש לכם פנסיה ישר מהחודש הראשון לעבודתכם. על פי חוק לאחר חצי שנת עבודה לעובד יש זכות לדרוש מהמעסיק להפריש כסף לפנסיה. במקרה והעובד החליף את מקום העבודה, הוא זכאי לקבל פנסיה כבר מהחודש הראשון לעבודה. זכותו של המעסיק לעשות זאת באופן רטרואקטיבי לאחר שלושה חודשים. כדאי להתייעץ ולדעת מה מגיע לכם.

איפה כדאי לפתוח קרן פנסיה או קופת גמל?

כאשר מגיע זמנכם לבחור בקרן פנסיה, קופת גמל או ביטוח מנהלים נוצר כאב ראש קטן שגורם להתלבטויות קשות לגבי הדרך בה כדאי לבחור ואיפה בדיוק כדאי לעשות זאת. ישנן אופציות רבות, יועץ השקעות פרטי יכול לסייע לכם בבחירה של בקרן הנכונה עבורכם. רוב האנשים אינם מבינים בשוק ההון והפנסיה ברמה כזאת, כך שהם לא באמת יכולים להגיע להחלטה הטובה ביותר. יש לעשות אותה תוך כדי התחשבות בטווח הארוך, הרי מדובר בכסף שתראו בעתיד ולא בהווה, כך שהמצב הכלכלי עלול להשתנות עד אז. כספי הפנסיה שאתם והמעביד מפרישים כל חודש נחשבים להשקעה – תכנון פיננסי לטווח הרחוק חשוב ואף הכרחי.

הבלוג הכלכלי

לפניכם סדרת מאמרים בתחומים שונים