במה להשקיע – קרן נאמנות כספית או פק"מ?

אחת הסיבות הנפוצות לדחייה השקעה כלשהי היא לאו דווקא חשש אלא התלבטות איך כדאי להשקיע את הכסף. ייעוץ השקעות הוא חיוני לא רק לשקט הנפשי שלכם, גם להגדלת הסיכוי להרוויח תוך מזעור הסיכון והתאמתו לרמת הסיכון שמתאימה לכם וזו נקודה חשובה ביותר. הפעם נדון בקרנות נאמנות כספית מול פק"מ (פיקדון קצר מועד).

לקביעת פגישת ייעוץ

השקעה זהירה

קרנות נאמנות ופיקדונות בבנקים מיועדים בעיקר למשקיעים זהירים או כפי שנהוג לכנותם סולידיים אשר מעוניינים להגן על קרן ההשקעה שלהם ואינם מעוניינים לקחת סיכונים משמעותיים. במידה מסוימת מדובר באותו סוג השקעה כך שכדאי לשים לב לפרטים הקטנים כאשר בוחרים את כלי ההשקעה המתאים לכם.

קרן נאמנות כספית

קרן כספית היא קרן נאמנות המשקיעה באפיקים סולידיים, גם סחירים, לטווח קצר בהם רמת הסיכון היא נמוכה. היא מהווה תחליף לפיקדון בנקאי אשר אמור לייצר תשואה עודפת על פני הפק"מ מכמה סיבות. קרנות הנאמנות מפקידות כספים גדולים בבנק יכולות לקבל ריבית גבוהה יותר על ההשקעות שלה. כמו כן, היא יכולה להחזיק אגרות חוב בדירוג גבוה עם תשואה גבוהה יותר מפק"מ. החיסרון כאן הוא שבקרן נאמנות קרן ההשקעה אינה מובטחת כמו בפיקדון והמשקיע חשוף לירידות באגרות החוב הנסחרות בבורסה וכך לירידת ערך ההשקעה ההתחלתי.

פק"מ

פק"מ הוא פיקדון קצר מועד, מוצר השקעה הנמכר ע"י הבנקים שהסיכון בו הוא אפסי. זה אפיק השקעה אשר מוגדר חסר סיכון. החלטתם לאחר תהליך ייעוץ השקעות להשקיע את הכסף בפק"מ? אתם יכולים להיות בטוחים שהכסף שלכם יוחזר לכם במלואו + הריבית שמציע לכם הבנק.

בחירה נכונה וניהול השקעות איכותי

את הבחירה יש לעשות בהתאם לכמות הכסף שאתם מעוניינים להשקיע, בהתאם למצבכם הכלכלי והאישי תוך כדי התחשבות במכלול של נתונים וגורמים, חלקם אולי לא חשבתם שכדאי לקחת בחשבון. איפה כדאי להשקיע? סביר להניח שלכל יועץ השקעות תהיה תשובה קצת שונה. רק תוודאו שאתם בידיים מקצועיות אשר דואגות לאינטרסים שלכם.

בהצלחה!

הבלוג הכלכלי

לפניכם סדרת מאמרים בתחומים שונים 

השאירו פרטים וכבר חוזרת אליכם

דילוג לתוכן