איפה משקיעים את הכסף?

אם יש לכם סכום כסף בינוני או גדול אותו אתם מיעדים להשקעה, אתם ככל הנראה חושבים איפה הכי כדאי להשקיע. ובכן, אין לכך תשובה חד משמעית וכיום ניתן למצוא לא מעט אפיקי השקעה לטווח הבינוני או הארוך. כמו בכל דבר אחר בחיים, אין השקעה שאינה כוללת סיכונים, אולם ישנן השקעות עם רמות סיכון שונות. בכל מקרה, לפני שאתם יוצאים לדרך, כדאי לפנות לבעל מקצוע מומחה בנושא ייעוץ השקעות שהוא גם מומחה בתחום תכנון פיננסי על מנת שיעשה לכם סדר בבלגן.
איפה משקיעים את הכסף

לקביעת פגישת ייעוץ

איך לבחור יועץ השקעות

כיום האפשרות היא בין חברת השקעות גדולה ליועץ השקעות פרטי. ישנם יתרונות וחסרונות כמו בכל דבר, אבל הרבה אנשים מעדיפים לעבוד מול יועץ פרטי מאשר עם גוף גדול. מדוע? מכיוון שהם מקבלים יחס יותר אישי והתאמה מלאה לאינטרסים שלהם מאשר לאינטרסים של בנק כלשהו או חברה כלשהי. בחברות מסויימות אשר מתמחות בניהול תיקים, לא תמיד ניתן לקבל יחס אישי ולכן לקוחות מרגישים כמו עוד בורג שאף אחד לא ממש שם אליו לב. עשו את הבחירה המתאימה ביותר לכם ביחס לסכום הכסף אותו אתם רוצים להשקיע.

היכן כדאי להשקיע?

ישנם היום לא מעט אפיקי השקעה אפשריים. פיקדון בבנק, השקעה בבורסה דרך מכשירי השקעה שונים בניירות ערך , השקעה בנדל”ן בארץ או בחו”ל ועוד. אם למשל אתם מעוניינים להשקיע בעסק כלשהו, יועץ אשר יש לו הבנה גם בייעוץ עסקי יעבור על התוכנית העסקית של בעל העסק, יבחן כיצד הוא מנהל, מה מצב תזרים המזומנים המשוער, מתי צפוי החזר השקעה ועוד, ורק אז הוא ימליץ לכם האם כדאי להשקיע שם את הכסף. כמו כן יבחנו אופציות שונות ולאחר בדיקת כל האפשרויות ניתן למצוא את האפיק הנכון ביותר להשקעה עבורכם.

ההיבט הפסיכולוגי

אנשים רבים ממהרים למצוא מקור להשקעה מכיוון שהם מעוניינים לעשות יותר עם הכסף שלהם מבלי לשקול היטב ולהבין את הסיכון באלטרנטיבות השונות. כאשר אתם עובדים עם מומחה, אתם יכולים להרגיש בטוחים יותר שאתם בידיים טובות ומקצועיות, הסיכוי שתקלעו להרפתקה שלא ממש כיוונתם אליה הוא נמוך.

הבלוג הכלכלי

לפניכם סדרת מאמרים בתחומים שונים