מסחר עצמאי בבורסה

הבורסה לניירות ערך קורצת לאנשים מסוימים בעוד את האחרים היא מרתיעה, ולו רק בשל דימויה ותפיסתם אותה כטריטוריה עם סיכון. הסיפורים אודות אנשים שאיבדו תוך כדי תהליך ההשקעה כל רכושם מאיימים, אבל יש מי שהבורסה מרתקת ומאתגרת אותם והם מוכנים להשקיע זמן, מאמץ וכסף בלימודי שוק ההון כדי ללמוד איך אפשר לנהל תיק השקעות באופן עצמאי בצורה נכונה, מובנית ואחראית.
מסחר עצמאי בבורסה

לקביעת פגישת ייעוץ

ישנם גופים רבים המציעים להירשם למסלולי לימוד מובנים. מסגרת לימודים מסודרת, מובנית ושיטתית, מציעה מגוון קורסים על שוק ההון. מוצעים בה, בין השאר, קורסים שבהם מנתחים מניות, לומדים על מגמות בשוק ההון, על המנגנונים הפועלים בו והגורמים השונים המשפיעים עליו (לרבות הגורם הפסיכולוגי שהוא כבד משקל ורב השפעה).

איך הופכים לסוחר עצמאי?

על מנת להיהפך לסוחר עצמאי בבורסה נדרש לא רק ידע תיאורטי יסודי, אלא גם התנסות במסחר. במהלך הלימודים מתנסים התלמידים במסחר און ליין באמצעות האינטרנט המחובר ישירות אל הבורסה. ההתנסות מפוקחת ומבוקרת על ידי המרצים, שהם בעלי ניסיון במסחר בבורסה לניירות ערך.

ניהול השקעות עצמאי דורש אומץ

מסחר בבורסה הוא עולם מלא הפתעות וריגושים. כדי לשרוד בו נדרשת בין היתר משמעת עצמית, נכונות ויכולת לצלוח תקופות שבהן המגמה היא שלילית עם קבלת החלטות אובייקטיבית ולא רגשית. לטווח ארוך, מי שניחן באורך רוח ובאמונה חזקה ופועל באופן מושכל תוך לקיחת סיכונים מחושבים- עשוי להרוויח.

הבורסה לניירות ערך היא מקום שאינו מתאים לכל אחד. מי שפועל על פי העיקרון "רק המעז מנצח" ומבין כי הפסדים לעתים הם חלק בלתי נפרד ממהותה של הבורסה, עשוי להיווכח כי סבלנות, פעילות מושכלת ויכולת לפעול בשוק תנודתי, אשר לא אחת עצם השינוי הוא המשתנה הקבוע היחיד בו, משתלמים.

רצוי ומומלץ לא לרתום את העגלה לפני הסוסים. אף שכל תהליך למידה עמוק ומשמעותי מתבצע תוך כדי תנועה, חשוב ביותר ללמוד תחילה את היסודות ולרכוש את הבסיס הנדרש לפעילות מסחרית בבורסה. בתחילת הדרך מומלץ להיעזר בשירותי ייעוץ השקעות או ניהול תיקי השקעות.

חשוב ללמוד מניסיונם של אחרים אבל הניסיון החשוב והמשמעותי ביותר הוא זה שנרכש בהתנסות אישית. זכרו – מותר להיכשל. לא אחת, הכישלון הוא בלתי נמנע, כשם שהפסד הוא חלק בלתי נמנע ממהות המשחק.

הבלוג הכלכלי

לפניכם סדרת מאמרים בתחומים שונים 

השאירו פרטים וכבר חוזרת אליכם

דילוג לתוכן