ייעוץ עסקי לעסקים בהקמה

פתיחת עסק עצמאי מנקודת אפס טומנת בחובה פוטנציאל רב ואתגר לא קטן בהפיכת הרעיון העסקי לעסק חי, בועט ורווחי. לצד היתרונות הגלומים בפתיחת עסק והציפייה לבאות, הרי שמדובר גם בצעד שכרוך בחוסר וודאות לגבי הצלחתו והשגת מטרותיו. כדי למצות את הפוטנציאל הגלום ברעיון העסקי שלא תמיד מגובש דיו, חשוב עוד משלב טרום פתיחת העסק ולאורך כל ימי חייו, להיעזר בייעוץ עסקי שוטף המקנה כלים וידע נדרשים לגבי הצעדים האופרטיביים הנדרשים להגדלת הרווחיות ולמינוף העסק.
ייעוץ עסקי לעסקים בהקמה

לקביעת פגישת ייעוץ

חוש יזמי, יכולת עסקית, ניהולית ושיווקית לצד תעוזה, נחישות וברק בעיניים להשיג את המטרה, אינם מספקים לצורך פתיחת עסק שיצליח לשרוד את שנת חייו הראשונה ולהמשיך להתקיים כך שיצדיק את קיומו לאורך זמן. הכוונה מקצועית שתבהיר מי נגד מי, מהיכן מתחילים, איתור נקודות החולשה והחוזק, ניהול פיננסי נכון, תמחור מוצרים, בקשת מימון לעסק וכל היתר, כדאי שיהיו מגובים בסיוע וייעוץ עסקי מקצועי.

חשיבות ייעוץ עסקי בשלב הקמת העסק

לצד השירותים השונים המיועדים לבעלי עסקים קטנים ובינוניים שמספקים גופים מקצועיים שונים וההתעדכנות השוטפת לגבי חדשות כלכליות בתחומי פעילות העסק, חשוב לא לוותר על ייעוץ וליווי עסקי מקצועי אחד על אחד. בעוד שתפקידו של היועץ העסקי החיוני לכל שלבי העסק השונים, לחלקו בכוח בשלב ההתחלתי אין תחליף. בעוד שייעוץ שוטף כולל סיוע בתעדוף המשימות בהתאם למגבלות הזמן והתקציב, ייעול הזמן, בחינת התמחור והרווחיות, בתחילת הדרך הייעוץ העסקי מתמקד בהיבטים ייחודיים לשלב זה. החל מסיוע בבניית התכנית העסקית, ייעוץ לגבי תמחור המוצרים ועד הכוונה לגבי הצעדים הבירוקראטיים הנדרשים. גם כשנראה שיש בידיכם את הידע לצורך פתיחת העסק על בסיס היכרות עם השוק ותחום הפעילות, הרי שכדי להכין תכנית עסקית שחיונית ככזו שמהווה תכנית עבודה אופרטיבית ונדרשת לצורך קבלת הלוואה לעסק, תידרשו לליווי מקצועי המסתכל באופן אובייקטיבי על התמונה בכללותה. הסתכלות אובייקטיבית חשובה גם לצורך זיהוי חולשות שעלולות להוות מכשול משמעותי בהמשך הדרך וכדאי להתייחס אליהם כבר בשלב הראשוני.

כיצד תבחרו את היועץ העסקי הנכון ביותר

מאחר וליועץ עסקי יש חלק לא מבוטל בהצלחת העסק כולו, כדאי לבחור בקפידה את מי שצפוי ללוות אתכם באופן צמוד לאורך הדרך העסקית המשותפת. בראש ובראשונה, במידת האפשר, נסו להשיג המלצות ממקור ראשון על יועצים מקצועיים שנוח לעבוד מולם. לגבי המועמדים הפוטנציאליים חשוב לוודא את השכלתם וניסיונם בשטח. מבחינת ההשכלה הנדרשת, חשוב שתהיה ליועץ השכלה פיננסית מובהקת ומבחינת הניסיון, כדאי שיהיה ניסיון קודם בליווי וייעוץ פיננסי ועסקי לעסקים בסדר גודל של העסק המתוכנן שלכם. לאחר סינון המועמדים שעומדים בדרישות הסף, כדאי לתאם פגישת היכרות בה תוכלו להכיר את באנשים מאחורי התפקיד, לעמוד על מידת הכימיה ביניכם ותחושת הנוחות מולם מאחר ומדובר בשיתוף פעולה צמוד בו תמצאו עצמכם מתייעצים, חולקים ומשתפים ומקבלים החלטות בתהליך שדורש מחויבות של שני הצדדים. ובנוסף, במעמד הפגישה חשוב לוודא את מידת זמינות היועצים מאחר וזו מתחייבת להיות גבוהה כיאה לליווי צמוד הכולל תמיכה וייעוץ בכל הרגעים והשלבים הרלוונטיים.

בהצלחה בתחילת הדרך!

הבלוג הכלכלי

לפניכם סדרת מאמרים בתחומים שונים