איך לפתח את העסק בצורה נכונה – חלק ב’

במאמר הקודם דנו במיזוג עסקים וכניסה לתחום נוסף בתחום העסק כאמצעי לפיתוח העסק תוך כדי עבודה עם יועץ עסקי. הפעם נדבר על התרחבות לסניפים נוספים ופתיחת עסק נוסף. ההצלחה תלויה במידה רבה בבניית תכנית עסקית מסודרת, מחקר שטח ותכנון פיננסי.
איך לפתח את העסק בצורה נכונה - חלק א

לקביעת פגישת ייעוץ

התרחבות, פתיחת סניפים במקומות נוספים

עם האוכל בא התיאבון. כאשר עסק מצליח להגיע למכירות טובות, בעל העסק חושב במקרים רבים על התרחבות ושכפול ההצלחה, על פתיחת סניף נוסף. תוך כדי תהליך ייעוץ עסקי לעסקים – תוכלו לבדוק האם אתם נמצאים בשלב הנכון להתרחבות. כדאי להתייעץ גם עם בעל עסק גדול בתחום שלכם או דומה לו כדי להבין היטב במה זה כרוך וללמוד מניסיונם של אחרים. במידה והתרחבות לסניף נוסף היא חיונית, כאן נדרשת השקעה. פניה למקורות מימון כמו הקרן לעידוד עסקים קטנים ובינוניים יכולה להועיל לכם. יועץ עסקי יעזור לכם לעבור את התהליך הבירוקרטי לקבלת ההלוואה. תצטרכו כמובן להצטייד בתוכנית עסקית ופיננסית מפורטת אשר תסייע לכם להבין את שלבי התהליך וכן תפתח לכם דלתות מול מקורות המימון השונים.

פתיחת עסק נוסף בתחום משלים

העסק הנוכחי שלכם מצליח מאוד כך שיש לכם כסף להשקיע בפתיחת עסק נוסף בתחום משלים. ישנן כמה דרכים לעשות זאת:

קניית עסק קיים – מידי שנה עשרות אלפי עסקים נסגרים בישראל בגלל המצב הכלכלי. אתם יכולים להיות אלו שירוויחו ממצבם העסקי והפיננסי של עסקים אחרים. כמובן שמצב זה דורש בדיקות פיננסיות רבות תכנון פיננסי וכן סקר שוק מקיף טרם קבלת ההחלטה וכמובן איתנות פיננסית.

עסק חדש – ישנן חברות המספקות שירות לבדיקת כדאיות לפתיחת עסק. פתיחת עסק נוסף היא למעשה השקעה כך שלא כדאי לעשות זאת ללא תכנון פיננסי מעמיק. מאחר וזה לא העסק הראשון שלכם, יש לכם כבר נסיון והצלחה עסקית שיעמדו לזכותכם בדרך.

שותפות בעסק קיים – מעוניינים להתרחב לתחום חדש אבל חוששים שאין לכם את הידע והכלים לעשות זאת? תמיד תוכלו למצוא בעל עסק המחפש שותף. כך התשתית תהיה קיימת. תהיה לכם האפשרות להיכנס כשותף שקט, ללמוד על התחום החדש או אפילו לתרום מהידע שלכם שיכול להועיל לפיתוח העסק.
למעבר לחלק הראשון של המאמר.

כך או אחרת, אל תשכחו להקיף עצמכם באנשי המקצוע הנכונים אשר יתמכו בכם בתהליך ויסייעו לכם לעבור אותה עם מינימום טעויות.

בהצלחה.

הבלוג הכלכלי

לפניכם סדרת מאמרים בתחומים שונים