איך לצאת מהמינוס בעסק

העסק שלכם נקלע לקשיים? הבנק מתקשר כל כמה ימים כדי לשאול מתי תגיעו לסגור את החריגה ולכם אין מושג איך לצאת מהמינוס? ייעוץ עסקי לעסקים מספק את את הכלים והידע כיצד להתמודד עם המצב. במקרים רבים מינוס בחשבון העסק נוצר כתוצאה מהתנהלות פיננסית לא נכונה וגם תכנון פיננסי לקוי. להלן כמה המלצות שיכולות לעזור לכם להשאיר את הראש מעל המים.
איך לצאת מהמינוס בעסק

לקביעת פגישת ייעוץ

איתור נקודת האיזון בעסק

כל עסק צריך לדעת מהי נקודת האיזון שלו. נקודת האיזון היא אותה נקודה בה הכנסות העסק מכסות את ההוצאות השוטפות וממנה העסק מתחיל להרוויח. כך אתם יודעים איזה סכום אתם צריכים להכניס כל חודש בעסק בממוצע, אם הכנסתם פחות, העסק מתחיל לצבור חובות.

צמצום הוצאות

כתבו רשימה מסודרת של כל ההוצאות וההכנסות בעסק שלכם ובדקו מה אפשר לקצץ. תמיד תוכלו למצוא הוצאות מיותרות ובכך לשפר את תזרים המזומנים. זכרו שצמצום בהרבה הוצאות קטנות יכול להוביל לצמצום שהוא משמעותי ובעל השפעה על התזרים השוטף.

ניהול תזרים מזומנים

קיימות מספר תוכנות בשוק, בחרו אחת שמתאימה לכם ולתקציב העסק שלכם. ניהול תזרים מזומנים מסייע לכם לאתר את הפערים בתזרים המזומנים של העסק לאורך זמן ולהיערך אליהם מראש. פנייה אל הבנק שלכם ביום בו יש חריגה היא אחרת לגמרי מאשר פנייה מספר שבועות לפני החריגה כאשר החשבון מתנהל בצורה תקינה. התוצאה יכולה להיות שונה לחלוטין ולטובתכם.

הלוואות

כאשר העסק עמוס בהלוואות והבנק אינו מאפשר אשראי נוסף כדאי לבחון מקורות נוספים.. המקור הטוב ביותר לבקש הלוואה הוא מהקרן לעידוד עסקים קטנים ובינוניים הנותנת הלוואה בערבות המדינה. הלוואות אלה טובות גם לבנקים וגם לעסק אשר נהנה מריבית יותר נוחה בהלוואה.

ייעוץ עסקי

אף על פי שמדובר בהוצאה נוספת, במקרים רבים יועץ עסקי  ותכנון פיננסי יצליח לעזור לבעלי עסקים לנתח את העסק ולמצוא פתרונות ליציאה מהמשבר הפיננסי. מבט חיצוני ובלתי תלוי על העסק יכול לעזור לכם באופן משמעותי. במקרים רבים זה יכול להיות ההבדל בין קריסה להתאוששות. פנייה לעזרה היא תחילתו של הפתרון למצב.

זקוקים לתכנון פיננסי יעיל בעסק? רוצים לדעת איך יוצאים מהמינוס בעסק? צרו איתי קשר ואשמח לעזור לכם.

הבלוג הכלכלי

לפניכם סדרת מאמרים בתחומים שונים