כמה טיפים בייעוץ מס לעסקים

עסק צריך לשמור על איזון פיננסי על מנת לשפר את מאזן הרווחים שלו. אחד הפרמטרים החשובים שבעל עסק צריך להכיר הוא נושא המס. התקופה החשובה ביותר להתייעצות עם איש מקצוע בתחום המס היא לקראת סוף השנה. זו תקופה קריטית לחיי העסק, משום שבה ניתן לבצע פעולות הכנה לניצול הטבות. הכנה נאותה ותכנון מס במחשבה קדימה באים לידי ביטוי בחיסכון של הרבה כסף בהוצאות מס והוצאות שוטפות אחרות.
כמה טיפים בייעוץ מס לעסקים

לקביעת פגישת ייעוץ

הוצאות מחזוריות לקראת סוף שנת המס

העצה העיקרית לגבי סוף שנת המס היא לבדוק השלמות של הוצאות מחזוריות. בין אם אתם לקראת פתיחת עסק או מתפרנסים בתור עוסק עצמאי, כדאי שתבדקו האם שכחתם לרשום הוצאות מחזוריות כגון:

  • הוצאות טלפון
  • תשלום חשמל
  • תשלום מים
  • ארנונה
  • אגרת רכב
  • ביטוחי עסק
  • הוצאות קבועות בעסק כגון: פרסום

את הבדיקה יש לבצע בעזרת כניסה אל כרטיסי ההוצאות והשוואה בין תקופות. במידה ואיתרתם הוצאה שאינה רשומה כדאי להשלים את הדיווח עליה לפני הגשת הדוח לאותה שנת מס, כדי להקטין את חבות המס.

מספר טיפים לעסקים אשר אותם כדאי ליישם

א. חבויות מס – מומלץ לערוך בדיקת חבות מס וחבות דמי ביטוח לאומי לפחות פעמיים בשנה ובליווי יועץ מס או רואה חשבון. בדיקה זו מתבצעת ביחס לסכומים ששולמו בפועל, כאשר החשיבות היא לצורך שינוי בתשלום המקדמות ופעולות שיכולות להביא להקטנת החבות במידת הצורך. מי שלא עורך את חישוב חבות המס המשוערת עשוי למצוא את עצמו מתמודד עם הוצאות לא צפויות עם הגשת הדוח השנתי.

ב. פיצול או מיזוג עסקים – יש מקרים בהם כדאי לשקול אפשרות של פיצול או מיזוג עסקים, או לחילופין העברת עסק יחיד לחברה. יועץ עסקי בליווי יועץ מס או רואה חשבון ממליצים לעשות זאת לצורך חיסכון או למען שינויים בהוראות ניהול ספרים. הטיפ העיקרי הוא לבצע את הפיצול או המיזוג בצורה נכונה, ובכפוף להוראות רשות המס בישראל.

ג. הודעות לפקיד השומה – התנהלות מול פקידי השומה חיונית לצורך הצלחת העסק בטווח הקצר והארוך. יש הודעות שחייבות להימסר אל פקיד השומה לפני תום שנת המס הנוכחית ועבור שנת המס הבאה. הטיפ המרכזי הוא לשים לב להודעה על העסקת בן הזוג בעסק, הפיכת העסק לחברה משפחתית וכדומה. רוב בעלי העסקים לא מייחסים לכך חשיבות ומונעים מעצמם הטבות רבות.

לסיכום, שילוב בין שירותיו של יועץ מס מקצועי, תכנון פיננסי והתנהלות פיננסית נכונה לאורך כל השנה יכול להביא לחיסכון פיננסי יוצא דופן. נצלו את הכלים העומדים לרשותכם, וערבו יועצים מוקדם ככל האפשר.

הבלוג הכלכלי

לפניכם סדרת מאמרים בתחומים שונים 

השאירו פרטים וכבר חוזרת אליכם

דילוג לתוכן