ייעוץ תעסוקתי לבעל עסק העובד במקביל כשכיר

מחקרים רבים מראים כי בישראל נהוגה שיטה בירוקרטית סבוכה המכבידה את ידה על האזרחים ומקשה את חייהם. בנוסף, הרגולציה במקום לשמור על הכלכלה הישראלית, פעמים רבות דווקא מקשה על בעלי העסקים, קטנים וגדולים, וגורמת להאטה כלכלית במקום לצמיחה ושגשוג. במצב דברים זה לא פלא שעצמאים ושכירים כאחד אינם מוצאים את ידיהם בסבך הבירוקרטיה ומתקשים לנהל את חייהם בצורה נאותה. ישנם כפי שנראה בהמשך מספר פתרונות כגון ייעוץ תעסוקתי, הכרת החוקים ועוד' היכולים להביא פתרון לבעיה.
ייעוץ תעסוקתי לבעל עסק העובד במקביל כשכיר

לקביעת פגישת ייעוץ

ייעוץ תעסוקתי – הכלי שבאמצעותו ניתן לדלג מעל מחסום הבירוקרטיה

כיום ישנם יותר אנשים העובדים הן כעצמאים המחזיקים בעסק פרטי והן כשכירים העובדים תחת מעסיק כלשהו. מצב דברים זה מוביל לסיבוך בירוקרטי המקשה על רבים ולשאלות ותהיות כיצד יש להתנהג במצב זה. קיים פתרון לבעיות אותם מערימה המדינה הוא קל ופשוט ומגיע בדמות ייעוץ תעסוקתי איכותי ונכון המתאים את עצמו למצב בו נמצא האזרח. לשם המחשה אדם העובד כשכיר וכבעל עסק ואינו עושה תיאם מס נכון, יכול לשלם שלא לצורך מיסים מוגדלים ולהפסיד עקב כך כסף רב. באותה מידה יש לעשות תיאום אל מול ביטוח לאומי גם כן בכדי לא להיפגע מעבודה בשני המקומות. כמובן שאלו דוגמאות על הקצה המזלג ויש מקומות רבים בהם צריך ייעוץ והכוונה כיצד להתנהג.

לא רק בירוקרטיה, אלו עוד קשיים עומדים בפני בעל עסק העובד כשכיר?

אכן הבירוקרטיה כשלעצמה יכולה להוות מכשול לא פשוט אך לצידה ישנם מכשולים בעיתיים לא פחות. כך לדוגמא, שכיר המנהל עסק משל עצמו נמצא בקונפליקט, מחד עליו להשקיע בעבודתו היומיומית ומנגד הוא מעוניין בהצלחת העסק הפרטי שלו. לכך ניתן להוסיף את בעיית הזמן, כידוע לכל, ביממה ישנם רק 24 שעות ועל כן רק מהבחינה הטכנית של קוצר הזמן מתקשה אדם לשלב בין עבודתו כשכיר ובין עבודתו כעצמאי. כמובן שגם לכך ניתן למצוא פתרונות ולהיעזר בכלים שונים. ייעוץ פיננסי יכול ללמדנו כיצד לנהל את הזמן נכון וכיצד להשקיע בעסק העצמאי מבלי לפגוע בעבודתנו כשכירים. אין לזלזל בהשפעות שיש לשילוב עבודות מעין זה על החיים המקצועיים והחיים האישיים, אי קשבה לבעיות אלו יכול להוביל לקשיים רבים ואף לכישלון עסקי חמור.

האם משמעות הדברים שעצמאי בעל עסק צריך לוותר על עבודתו כשכיר?

לכאורה שילוב בין עבודה כעצמאי לבין עבודה כשכיר אינו פשוט לאור מכלול הבעיות שראינו להלן, אך לצד בעיות אלו אנו רואים כי ייעוץ תעסוקתי נכון יוביל לאיזון בין העבודות ומהווה פתרון מיטבי לבעיות אלו. כפי שאין לזלזל בבעיה אין גם לחשוש ממנה יתר על המידה ואין צורך לוותר על הביטחון התעסוקתי שיש לשכיר בשביל ההזדמנות להפוך לבעל הון כתוצאה מפתיחת עסק עצמאי. שילוב בין השניים בהחלט אפשרי ובמקרים רבים יכול לשאת תשואות נאות הן לעובד והן לעסק העצמאי שאותו פתח.

הבלוג הכלכלי

לפניכם סדרת מאמרים בתחומים שונים 

השאירו פרטים וכבר חוזרת אליכם

דילוג לתוכן