אימון עסקי

מאמן אישי הוא לא מושג ששייך לעולם הספורט בלבד. ישנם מאמנים בתחומים רבים, ביניהם בתחום העסקי. מאמן עסקי יעזור לכם לפתח את שרירי העסק ולהרחיב אותו. לא כל מי שיש לו עסק נולד עם חוש עסקי ולא מעט אנשים נעזרים בשירותי ייעוץ עסקי בין אם כדי לפתוח עסק או להעמיק פעילות בעסק קיים. ישנם קורסים רבים ובשנים האחרונות הנושא הפך למאוד פופולארי.
אימון עסקי

לקביעת פגישת ייעוץ

מה אפשר ללמוד במהלך אימון עסקי?

  • פיתוח יזמות וחשיבה עסקית – לבעלי עסקים ישנן מחשבות רבות כיצד להקים עסק או כיצד לפתח אותו. יזמות היא מילת המפתח. במהלך האימון ניתן ללמוד כיצד לפתח חשיבה עסקית נכונה וכיצד להוביל רעיון ליוזמה עסקית מנצחת.
  • בניית תכנית עסקית – תכנית עסקית טובה צריכה לעמוד בבסיסו של כל עסק. היא קריטית עבור עסק שזקוק לגיוס של כספים/משקיעים. עליכם להבין כיצד חושבים בעלי ההון וכך תוכלו להתאים את התכנית העסקית ולהגישה בצורה נכונה למשקיעים. ללא תכנית מסודרת אשר נכתבה בצורה מקצועית לא תצליחו למשוך משקיעים. לעניין זה גם הבנק הוא משקיע בעסק, גם לו צריך להציג תכנית עסקית טובה אשר הוכנה ע"י יועץ עסקי בעל ניסיון.
  • שיווק ומכירות – לבעלי עסקים שאינם עובדים עם אנשי מכירות ונאלצים לעשות זאת בעצמם מחוסר תקציב, השלב הזה באימון חשוב מאוד. שיווק ומכירות הוא חלק בלתי נפרד מהעסק ואף מנוע הצמיחה שלו לכן חשוב ללמוד אותו לעומק במקביל להיעזרות בשרותי ייעוץ עסקי. במהלך האימון תלמדו איך לדבר נכון עם לקוחות פוטנציאלים, מה מותר לעשות ומה פוגע בעסק שלכם. איך לשלוח ניוזלטרים בצורה יעילה, איך לפנות לאנשים בטלפון ובמייל ואיך לדבר איתם פנים מול פנים כך שהם ירצו להיות לקוחות שלכם.
  • התנהלות בעת משבר – אחת המטרות בתהליך האימון היא לקבל כישורים בניהול משברים. אבל לא תמיד המצב תלוי בבעל העסק בלבד, במיוחד לאור המצב הכלכלי במדינה. מכל משבר ניתן לצאת – צריך רק את הסיוע הנכון. מאמן עסקי טוב יודע כיצד להחדיר מוטיבציה באנשים שנכנסו למשבר. זה מה שיכול לעשות את ההבדל בין עסק שנקלע לקשיים ונאלץ להכריז על פשיטת רגל ולבין עסק שהצליח לחזור לשגרה והאפילו להתפתח.
  • תכנון פיננסיתכנון פיננסי הוא אחד ההיבטים החשובים ביותר בניהול עסק. ללא תכנית פיננסית נכונה, העסק עלול לקרוס די מהר. במהלך האימון תלמדו כיצד לבנות תקציבים שנתיים וחודשיים ואין לנווט את הכספים בעסק למטרות השונות כמו, פיתוח, שיווק ועוד.

בחירת מאמן עסקי

ישנם לא מעט מאמנים עסקיים בארץ. לרבים מהם יש טקטיקות ושיטות משלהם לתהליך. בדקו לפחות 4 מאמנים. כמו כן חשוב להתאים את האופי של המאמן אליכם ולא לבחור חתול בשק. דעו את ההבדל בין ייעוץ עסקי לבין אימון עסקי. הרבה עסקים צריכים את שניהם.

הבלוג הכלכלי

לפניכם סדרת מאמרים בתחומים שונים 

השאירו פרטים וכבר חוזרת אליכם

דילוג לתוכן