איך משיגים חופש פיננסי

אחד יכול להרוויח 5,000 ₪ בחודש ולהרגיש חופשי מבחינה פיננסית, בעוד שאחר ירגיש לכוד עם מיליוני שקלים. אז מהו חופש פיננסי ואיך משיגים אותו?
איך משיגים חופש פיננסי

לקביעת פגישת ייעוץ

חופש פיננסי הוא לא רק לעשירים. אני מגדירה חופש פיננסי כמצב בו אנחנו לא צריכים לדאוג כל הזמן לגבי כסף. כסף לא צריך להיות הכוח הדומיננטי המניע אותנו בקבלת החלטות בחיים האישיים או המקצועיים שלנו.

לשם דוגמא כייצור אנושי אנחנו צריכים אוכל כדי לשרוד. אם אוכל לא היה זמין, להשיג מספיק אוכל ודאי היה מעסיק את כל מחשבותיי. להיות בחופש פיננסי זה כמו להיות חופשי מרעב. עם אוכל יש גבול לכמה אפשר לצרוך. זה לא המצב עם כסף, אין גבול לכמה אפשר להוציא כסף. זו ודאי הסיבה לכך שיש הרבה יותר אנשים חופשיים מרעב מול אלה החופשיים מכסף.

לכסף תמיד יהיה תפקיד חשוב בחיינו, אך נהיה חופשיים באמת כאשר הוא לא יהיה בעל ההשפעה השולטת על המטרות שלנו בחיים.

אם ההוצאה שלך גבוהה מההכנסה, אין זה משנה אם אתה עשיר או עני, אין לך חופש פיננסי. חלק מהתהליך הוא ניהול תקציב משפחתי בצורה נבונה ומאוזנת.

בחיים האמיתיים המשמעות של להיות 100% חופשי פיננסית היא בד”כ שהצלחת לייצר לעצמך מספיק הכנסה שסייעה/תסייע לך להגשים את המטרות שלך בחיים. המטרה של כולנו היא להגיע לגיל הפנסיה ולהיות 100% בחופש פיננסי. תכנון פיננסי נכון יכול להביא אותנו לשם.

איך מרגיש חופש פיננסי?

יש פחות לחץ ביום יום, אנחנו מרגישים יותר רגועים ויותר בשליטה. שליטה שמגיעה מידע ומתכנון פיננסי. אני חושבת שזה מגיע לכולנו וזה בר השגה, לא משנה מה מצבכם ההתחלתי.

איך משיגים חופש פיננסי?

חופש פיננסי משיגים עם תכנון פיננסי. עם תכנון נכון אל עבר המטרות שלנו בחיים נחזיר את השליטה הפיננסית לידיים שלנו ונתקדם אל עבר חופש פיננסי. לא משיגים חופש פיננסי ביום אחד, זהו תהליך וזוהי דרך.

התקשרו עוד היום ונתחיל במסע לחופש פיננסי!

הבלוג הכלכלי

לפניכם סדרת מאמרים בתחומים שונים