אפליקציות ניהול תקציב משפחתי

עידן הסמארטפונים הביא עימו יתרונות רבים. פעם הטלפון הנייד היה מכשיר לביצוע שיחות טלפון בלבד, היום הוא מחשב כיס לכל דבר. ניתן לנהל דרכו מעקב כמעט על כל דבר ע"י אפליקציות שונות. גם ניהול תקציב משפחתי ומעקב אחר כלכלת המשפחה הם נושאים שאפשר לטפל בהם דרך שימוש בתוכנות ייעודיות אשר מסייעות לתהליך. ישנן לא מעט אפליקציות בתחום זה, חלקן חינמיות ועל חלקן יש לשלם. להלן 3 אפליקציות שיעזרו לכם לנהל את התקציב בצורה טובה יותר.
אפליקציה לתכנון משפחתי

לקביעת פגישת ייעוץ

 

Homebudget

מחיר: חינם לגרסת הלייט

4.99 דולר לגרסה המלאה

בעזרת אפליקציה זו אתם קובעים את התקציב לאותו חודש ואז מתחילים להקליד את הוצאות והכנסות לאורך התקופה הרצויה: חשבונות חשמל, מים וגז. קבלת משכורות, הוצאות על חוגים, חופשות בחו"ל ועוד. כל עוד תכניסו את ההוצאה הקטנה ביותר, תוכלו לקבל תמונת מלאה על מה קורה לכסף שלכם. היתרון הבולט של האפליקציה היא אפשרות הסנכרון בין כל בני המשפחה. זה אומר שכל בני המשפחה צריכים להוריד אותה למכשירים הניידים שלהם. ניתן להפיק באמצעותה דוחות וללמוד טוב יותר מהן המגרעות והנקודות הטובות שלכם בניהול התקציב של כל בני המשפחה.

להורדת האפליקציה

 

Kidsbank

מחיר: ישנה גרסה בחינם

גרסה מלאה 11.90 ₪

אומנם בבתי הספר בישראל אין שיעורי כלכלה, אבן אין זה אומר שאי אפשר להתחיל לחנך את הילדים להתנהל בצורה פיננסית נכונה כבר בגיל צעיר, כמובן שזה תלוי בגיל. יש ילדים שעובדים לפרנסתם ויש כאלה אשר מתבססים על דמי כיס בלבד. בכל מקרה זה יעזור להם בעיקר בעתיד אבל גם בהווה. ישנה אפשרות להקמת חשבון בנק וירטואלי וההורה הופך למעשה לבנקאי של הילד וזה מקל גם עליו במידה מסוימת. האפליקציה קלה לשימוש ומעוצבת בצורה מתאימה לילדים ולהורים כך שאין מה לפחד ממספרים וממשק הניהול.

להורדת האפליקצייה

 

אפליקציות בנקים

מחיר: חינם

לא רק לבני המשפחה יש אינטרס ברור לשמור על חשבון בנק בפלוס. גם לבנקים יש בדיוק את אותו האינטרס. לכן לבנקים יש אפליקציות לניהול החשבון, דרכו בין היתר ניתן לעשות ניהול תקציב משפחתי חכם בין אם יש לכם בעיות בנושא כלכלת המשפחה, או שאתם פשוט רוצים לעקוב אחרי הכסף שלכם בצורה טובה יותר. למשל דרך האפליקציה של בנק הפועלים ניתן לראות את פירוט כרטיסי האשראי מבלי שיהיה צורך לחכות למכתב מחברת אשראי שלכם, לראות תצלומי צ'קים ואת מצב הפיקדונות. לכל בנק יש פונקציות שונות. האפליקציות האלה לא מאפשרות את כל הפעולות כמו תוכנה ייעודית לניהול תקציב משפחתי, אבל הן בהחלט עוזרות.

להורדת האפליקציה של בנק הפועלים

 

איך לבחור אפליקציה?

מכיוון שישנן אפליקציות רבות בנושא כלכלת המשפחה, זה לא פשוט לבחור את הנכונה. ראשית יש לבחור את האחת שמתאימה בצורה הטובה ביותר לצרכים שלכם. בדקו לפחות 5 גרסאות חינמיות של אפליקציות בנושא ניהול תקציב משפחתי לפני שאתם מחליטים. יש לייחס חשיבות לגורמים כמו התראות (הרי אף אחד לא בודק כל חמש דקות את הבעיות בתקציב), ממשק משתמש נוח ועלות (לא תמיד מה שעולה יותר הוא טוב יותר). מומחה בנושא תכנון פיננסי יכול לעזור לכם בקבלת ההחלטה הנכונה.

הבלוג הכלכלי

לפניכם סדרת מאמרים בתחומים שונים 

השאירו פרטים וכבר חוזרת אליכם

דילוג לתוכן