איך בוחרים יועץ עסקי?

הגיע הרגע ואתם מרגישים שזה הזמן להכניס יועץ עסקי לעסק שלכם, איש מקצוע שיתבונן במקצועיות ובאובייקטיביות על התנהלות העסק בכל המישורים וייתן המלצות לשינוי והתייעלות. העזרות בשירותי ייעוץ עסקי לעסקים הייתה פעם פריבילגיה, היום, זה מאוד מקובל ואף הכרחי בשלבים מסוימים. ללא ייעוץ פיננסי בעלי עסקים רבים מתקשים לפתח את העסק או לנהל אותו בצורה חכמה, מסודרת ורווחית. בחירת יועץ עסקי היא החלטה משמעותית, להלן כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור את האדם הנכון
איך בוחרים יועץ עסקי

לקביעת פגישת ייעוץ

הגיע הרגע ואתם מרגישים שזה הזמן להכניס יועץ עסקי לעסק שלכם, איש מקצוע שיתבונן במקצועיות ובאובייקטיביות על התנהלות העסק בכל המישורים וייתן המלצות לשינוי והתייעלות. העזרות בשירותי ייעוץ עסקי לעסקים הייתה פעם פריבילגיה, היום, זה מאוד מקובל ואף הכרחי בשלבים מסוימים. ללא ייעוץ פיננסי בעלי עסקים רבים מתקשים לפתח את העסק או לנהל אותו בצורה חכמה, מסודרת ורווחית. בחירת יועץ עסקי היא החלטה משמעותית, להלן כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור את האדם הנכון.

אמינות ומקצועיות

בחרו אדם אמין ומקצועי. אמינות ומקצועיות הן 2 התכונות החשובות ביותר. קבעו פגישה ראשונית להתרשמות בה תשאלו על הניסיון האישי והמקצועי של היועץ. אפשר בהחלט לבקש המלצות ולשוחח עם לקוחות נוספים. כדאי שקבלו הצעה ספציפית עבורכם בכתב.

סוג יועץ עסקי

אנשים רבים מציגים עצמם כיועצים עסקיים, לא לכולם יש את הנסיון הדרוש לכם. ישנם יועצים עם צד פיננסי חזק ואחרים עם צד שיווקי חזק. אחד מתתי הנושאים הנפוצים היום הוא אימון עסקי. תפקידו של מאמן עסקי הוא לפתח דפוסי חשיבה אצל בעל העסק ולתת לו כלים ושיטות להתנהלות פיננסית נכונה כך שבסופו של דבר הוא יוכל לנווט את העסק שלו להצלחה. לא מדובר בשירות קבוע אלא בתקופה מסוימת, חשוב שתדעו מה אתם צריכים. היועץ הנכון יידע לאבחן מה אתם צריכים.

הכשרה

על מנת להיות בעל יכולת לייעץ לבעלי עסקים, היועץ העסקי צריך להיות בעל הכשרה מתאימה – בדרך כלל תואר בכלכלה או מנהל עסקים. ניסיון בנקאי הוא ייתרון גדול. כיום בעידן הקואצ’ינג כל אחד יכול לעבור קורס ולהפוך ליועץ, אולם כשמדובר בכסף ובעסק שלכם, כדאי לעשות את השיקולים הנכונים לכם.

ניסיון

בין אם מדובר בעסק ותיק או עסק בהקמה – כדאי להעדיף יועץ עסקי עם ניסיון. אין זה משנה אם מדובר ביועץ פרטי או חברה לייעוץ – תבדקו את הותק והניסיון שלהם בתחום.

התמחות

תהליך ייעוץ עסקי לעסקים דורש מהיועץ לחקור את התחום של הלקוח שלו ולהבין אותו לעומק. מעוניינים לקצר את התהליך? מומלץ לעבוד עם יועץ עסקי שמתמחה בתחום מסוים, או לעבוד עם יועץ שיש לו ניסיון בנושא תכנון פיננסי או ייעוץ לסוג העסק שלכם.

תודעת שירות

במידה ואתם בוחרים מומחה ייעוץ עסקי ופיננסי, כדאי לבדוק האם יש לכם כימיה איתו. יחסי אנוש חשובים לשיתוף פעולה. למעשה זה לא פחות חשוב מאשר המומחיות שלו בנושא. בחרו אדם במחיצתו אתם מרגישים בטוחים ונעים לכם לעבוד איתו.

הבלוג הכלכלי

לפניכם סדרת מאמרים בתחומים שונים