חוב יולי אוגוסט כיצד שורדים את הקיץ

חוב יולי אוגוסט

בין הקייטנות למסעדות, בין הבילויים לעלייה בהוצאות הבית השוטפות- התקציב המשפחתי בחודשי יולי־אוגוסט היקרים עלול לעלות ב־ 20% ־ 30% . ועוד לא אמרנו מילה על
נופש משפחתי בארץ או בחו"ל. איך אפשר בכל זאת לעבור את החופש הגדול בשלום?

המשך קריאה: חוב יולי אוגוסט כיצד שורדים את הקיץ

מס הכנסה שלילי, מהו?

work benefits

מס הכנסה שלילי? מענק עבודה? כיצד תדעו האם אתם זכאים למענק עבודה מהמדינה? מהם הפרמטרים לחישוב המענק ומהם התנאים לקבלתו? קראו כאןהורים לילדים (שכירים או עצמאים) בני 23 ומעלה אשר הכנסתם החודשית הממוצעת בשנה החולפת לא הייתה מספיק גבוהה? הורה יחידני (שכיר או עצמאי) עם הכנסה שאיננה מספקת? עובדים בני 55 ומעלה ללא ילדים הזקוקים לתוספת שכר? ייתכן והמדינה משתתפת אתכם בהוצאות, וייתכן שאתם זכאים לקבל "מענק עבודה".

המשך קריאה: מס הכנסה שלילי, מהו?

טיפים להתנהלות כלכלית נכונה בחופש הגדול

financial planning for summer vacation

מקייטנות ועד טיסה לתאילנד – איך מנצחים את האתגר הכלכלי של החופש הגדול. למה אנחנו מבזבזים יותר בחופש? על מה אנחנו מוציאים הכי הרבה כסף? איך שומרים על המשוואה? 

המשך קריאה: טיפים להתנהלות כלכלית נכונה בחופש הגדול

פינטק - טכנולוגיה פיננסית - דברים שחשוב להכיר

fintech

האם גם אתם שמעתם על טרנד הפינטק שכובש את העולם הטכנולוגי? מה זה בעצם פינטק ומה סוד הקסם? הנה כמה דברים שכדאי להכיר על התופעה

המשך קריאה: פינטק - טכנולוגיה פיננסית - דברים שחשוב להכיר

הרפורמה בביטוחי בריאות שהחלה השנה

רפורמה בביטוחי הבריאות

האם כבר שמעתם על הרפורמה בביטוחי הבריאות? הרפורמה הדרמטית שתוכל לעזור לכם לחסוך מאות ואפילו אלפי שקלים לתא המשפחתי מדי שנה? קראו כאן

המשך קריאה: הרפורמה בביטוחי בריאות שהחלה השנה

אופציות המימון לרכישת רכב חדש

אופציות המימון לרכישת רכב חדש

.על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מספר הרכבים בישראל עומד על כ-3,100,000 כלי רכב עם עלייה של 4% מדי שנה. 86% מהרכבים הם רכבים פרטיים והיתר רכבי חברה, רכבי תיירות ורכבים השייכים לחברות ליסינג
רכב (מיד לאחר דירה) הוא אחת ההוצאות הגדולות של משפחה בישראל. הן מבחינת הקנייה הראשונית והן מבחינת תחזוקה. בשנים האחרונות חלו שינויים משמעותיים במודלים לרכישת רכבים כאשר קיימות מגוון אופציות לרשות הקונה. חלקן רלבנטיות לכל עסקת רכישה (כמו הלוואה) וחלקן קשורות לזהות המוכר (יד שנייה מפרטי, ליסינג מימוני, טרייד אין וכדומה). במאמר קצר זה נסקור את עיקרי המודלים למימון רכב חדש.

המשך קריאה: אופציות המימון לרכישת רכב חדש

מתוסכלים מהמצב הפיננסי? אולי זה הזמן לשיעור כלכלת משפחה

maamarim-family

ההורים שלנו מספרים שבתקופתם הם למדו "כלכלת משפחה" בבית הספר, שיעור על איך מנהלים נכון את תקציב המשפחה, שמים כל חודש קצת כסף בצד, וחוסכים לימים קשים ולזקנה. מאז עברו לא מעט ימים, חברת השפע ביחד עם כל הפיתויים שהיא מציעה מצליחה לבלבל לא מעט זוגות, גם את אלה שמרוויחים יפה ולכאורה לא חסר להם דבר.

המשך קריאה: מתוסכלים מהמצב הפיננסי? אולי זה הזמן לשיעור כלכלת משפחה

יוצאים ביחד מהמינוס

maamarim-minus

יציאה מהמינוס היא אחת המטלות המאתגרות ביותר כאשר מדובר בישראלי הממוצע. בעוד בארצות אחרות הבנקים כמעט לא מאפשרים להיכנס למינוס או מטילים הגבלות פיננסיות על אלו שחורגים מהמסגרת, בארץ יש ללקוח הישראלי מסגרת אשראי שהיא (אצל רובינו) מנוצלת ברוב ימות השנה. חריגה מהמסגרת אינה מותרת עוד על פי חוק וזה הקו האדום שאותו אין לעבור אם אנחנו רוצים להמשיך להחזיק ברקורד פיננסי טוב מבחינת הבנק.

המשך קריאה: יוצאים ביחד מהמינוס

איך שולטים בהוצאות ובהכנסות?

expenses

שליטה בהוצאות ובהכנסות היא אחת המשימות היותר מכבידות על חיי הישראלי הממוצע. בניגוד למדינות בהן כניסה למינוס נחשבת לסימפטום של ניהול פיננסי לקוי, בארץ הבנקים ממהרים לספק ללקוחותיהם מסגרות אשראי של עשרות אלפי שקלים, הישראלי הממוצע מתרגל לחיות בטריטוריה של מינוס, מכניס את עצמו למעגל קסמים שקשה מאוד לצאת ממנו.

המשך קריאה: איך שולטים בהוצאות ובהכנסות?

הלוואת לסגירת המינוס – איך תיזהרו מכדור השלג?

loans for overdraft

יותר ממחצית הישראלים נמצאים בשלב כזה או אחר ב"מינוס". כלומר, מביטים לאוברדרפט בלבן של העיניים. בסקר אשר נערך על ידי המגזין גלובס ואשר פורסם בסוף שנת 2013, 21% מהנשאלים העידו שהם מפלרטטים עם יתרת החובה באופן קבוע.

המשך קריאה: הלוואת לסגירת המינוס – איך תיזהרו מכדור השלג?
עמוד 1 מתוך 4

הרשמו לניוזלטר וקבלו לתיבת האימייל טיפים מועילים לתכנון פיננסי נבון