תכנון פרישה

אחד הרגעים המשמעותיים בחיים הוא אירוע הפרישה. ביום אחד משתנים הרגלי החיים אותם הכרנו, אנחנו חווים שינוי ברמת ההכנסות וההוצאות, פוגשים סכומי כסף גדולים שלא פגשנו בעבר, ולעיתים עוברים ממצב של צבירת נכסים לצריכת נכסים.

העלייה המתמדת בתוחלת החיים מחייבת הערכות פיננסית יותר מדויקת וחשיבה מעמיקה על השלב השלישי של החיים. הכספים שחסכנו לאורך שנות עבודתנו יצטרכו להספיק למשך תקופה ארוכה יותר משחשבנו בעבר.

תכנון פיננסי לפרישה הוא שילוב של תכנון פיננסי מקיף משולב עם תכנון מס לפרישה. התכנון מאפשר התאמה של כספי הפרישה והפנסיה לצרכים ולהעדפות שלנו – איך נשמור על רמת החיים אליה הורגלנו, מזעור תשלומי המס, ואופטימיזציה של הנכסים הפיננסיים והלא פיננסיים/פנסיונים.

תהליך הייעוץ לפרישה הוא מורכב ודורש ניסיון רב והבנה במגוון רב של תחומים. כאן אני נכנסת לתמונה –  מתכננת פיננסית שהיא יועצת פנסיונית, יועצת פרישה וגם יועצת השקעות. לכל הכובעים האלה יחד יש יתרון עצום ביצירת התוכנית הפיננסית הנכונה עבורכם.

בתהליך הייעוץ נאסוף את כל המידע הדרוש הרלוונטי לקבלת ההחלטות, נביא בחשבון ביחד את הצרכים, הרצונות, המגבלות והשאיפות ונתאים אותם לשלב הבא של החיים. נמפה את כל מקורות ההכנסה שיעמדו לרשותנו וכן את מבנה תקציב ההוצאות הצפוי לנו, נגדיר יחד מה הקצבה החודשית הדרושה, כמה כסף נעדיף  לקבל כסכום חד פעמי (לפי מה שאפשרי) , נחשוב על בן /בת הזוג, על היורשים העתידיים, ועל ההגנות הנדרשות לכם וליקירים לכם.

זכרו שלאחר משיכות הכספים כקצבה או כסכום חד פעמי לא ניתן להחזיר את הגלגל, לכן יש חשיבות כל כך גבוהה לייעוץ נכון ונבון. לא המעסיק ולא פקידי מס הכנסה אמורים לייעץ לכם כיצד לממש את כספי הפנסיה שלכם ואתם ללא ספק זקוקים לעזרת איש מקצוע.

שימו לב שמי שמוסמך לתת יעוץ באשר לתכניות הפנסיוניות שלכם חייב להיות בעל רישיון פנסיוני ורצוי שיהיה אובייקטיבי ובלתי תלוי.

לקביעת פגישת ייעוץ

סיום עבודה

לא רק סמוך לפרישה מבצעים תכנון פרישה. גם במעבר בין עבודות מקבלים טפסים מהמעסיק וצריך לדעת מה עושים עכשיו? מה אמור להיות שם? מה מגיע לי? האם למשוך את כספי הפיצויים?

השאלות שעולות הן רבות וגם כאן להחלטות שלנו יש השפעה מכרעת על העתיד הפנסיוני שלנו.

ליווי מתמשך מאפשר היכרות מעמיקה לאורך השנים וקבלת החלטות מדויקת יותר עבורכם.

 

בואו נקדים לבדוק את הדברים ונבצע תכנון חכם, כי כשמתכננים התוצאה תמיד טובה יותר.

מאמרים בנושא פרישה לפנסיה