ייעוץ פנסיוני

ייעוץ פנסיוני

מומלץ לבצע בדיקה פנסיונית תקופתית אחת לשנתיים לפחות

ייעוץ פנסיוני פרטי ואוביקטיבי
ייעוץ פנסיוני מתמשך – חלק מדרך חיים שוטפת תקינה.
במרוצת השנים חלים שינויים תדירים בחוק וברגולציה, בסוגי המוצרים, בעלויות של כל מוצר ומוצר, יחד עם שינויים אישיים כגון: הרחבת משפחה, שינויים בשכר, מעבר דירה, מעבר של מקום עבודה, פיטורין או אובדן כושר עבודה. לכל השינויים האלה יש השפעה מכרעת על האפיקים הנכונים בהם מומלץ להשקיע את כספיכם. 
המלצתי היא לבדוק את התיק הפנסיוני שלכם אחת לשנה או מקסימום שנתיים, לרבות בדיקת ההפקדות לתוכניות, מבנה העמלות ובחינת התשואות לעומת המתחרים. בשנים האחרונות אני עדה לחשיבות המכרעת בבדיקה תקופתית זו. 

שמי הילה אלקלעי. אני מתכננת פיננסית בכירה מעל ל 20 שנה, בעלת תואר ראשון ושני בכלכלה מטעם אוניברסיטת ת"א, יועצת השקעות פרטית ויועצת פנסיונית מוסמכתכמתכננת ויועצת פיננסית, אני משתמשת בידע, בקשרים ובניסיון הרחב שצברתי במשך השנים הרבות כדי להפוך את עולם התכנון הפיננסי לנגיש ומובן יותר עבורכם, והכי חשוב בעיני: נאמן לצרכים שלכם בלבד. 

מיהו יועץ פנסיוני ומה תפקידו?

יועץ פנסיוני מוגדר בחוק כמי שקיבל רישיון יועץ פנסיוני מטעם משרד האוצר- הממונה על שוק ההון, הביטוח וחסכון. הייחוד של יועץ מול סוכן פנסיוני הוא כי על היועץ הפנסיוני להיות אובייקטיבי ולא מוטה בעת מתן הייעוץ, לטובת מוצר זה או אחר או לטובת גוף מנהל זה או אחר.

תפקידו לבחון את החיסכון הפנסיוני הקיים של הלקוח, לבחון את צרכי הלקוח, רצונותיו ושאיפותיו בכפוף לאפשרויות הקיימות באותה העת, וכן לבנות תיק חסכון פנסיוני, המורכב מהמוצרים המתאימים ביותר לצרכי והעדפות הלקוח ע"י בחירת המוצרים הפנסיוניים והגופים המנהלים אותם.

המערכת הפנסיונית בישראל הינה מורכבת, מגוון האפשרויות הרחב והשיקולים השונים העומדים בפני העובד/החוסך מעלים את החשיבות של יועץ מקצועי, אובייקטיבי ובעל ניסיון. בחירת התוכניות הפנסיוניות והתאמתן במידת הצורך לאורך השנים הינה קריטית. להחלטות שנקבל לאורך תקופת החיסכון הפנסיוני שלנו יכולה להיות השפעה דרמטית על החיסכון עצמו. הסכום שנצבור לפנסיה תלוי בקבלת ההחלטות המתמשכת שלנו לאורך השנים.

לקביעת פגישת ייעוץ

מהם המוצרים הפנסיוניים המרכזיים?

קרנות פנסיה– קרן פנסיה היא תוכנית לביטוח פנסיוני המבטיחה לעובד ולעובד עצמאי תשלום חודשי לכל ימי חייו עם פרישתו מעבודה בהגיעו לגיל פרישה וכן במקרה של נכות, ופנסיה לשאירים במקרה של מות העובד.

ביטוח מנהלים – ביטוח מנהלים הוא חוזה בין המבוטח לבין חברת הביטוח, הנקרא "פוליסת ביטוח". החוסך בביטוח מנהלים מבוטח בביטוח חיים (ריסק מוות) ויכול להוסיף גם ביטוח אובדן כושר עבודה. את מרכיבי הביטוח השונים ניתן להתאים להעדפותיו של המבוטח.

קופת גמל – קופת חסכון שמטרתה חסכון לטווח ארוך.

קרן השתלמות – קופת חסכון לטווח בינוני . 

ייעוץ פנסיוני מתמשך – חלק מדרך חיים שוטפת תקינה

במרוצת השנים חלים שינויים בחוק, בסוגי המוצרים, בעלויות של כל מוצר ומוצר, יחד עם שינויים אישיים כגון: הרחבת משפחה, שינויים בשכר, מעבר  דירה, מעבר של מקום עבודה, פיטורין או אובדן כושר עבודה, לכן יש צורך מתמשך בייעוץ פנסיוני.

המלצתי לבדוק את התיק הפנסיוני שלך אחת לשנה או שנתיים, לרבות בדיקת ההפקדות לתוכניות, מבנה העמלות ובחינת התשואות לעומת המתחרים.

 

קרן פנסיה או ביטוח מנהלים?

שאלה נפוצה היא מה עדיף קרן פנסיה או ביטוח מנהלים. אין תשובה אחידה לכולם וצריך לעשות בדיקה פרטנית בפרט אם ביטוח המנהלים שבידכם הוא מלפני 2013.

 

מהו ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי?

ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי ניתן על ידי יועץ פנסיוני אובייקטיבי ובלתי תלוי שאינו סוכן או משווק של חברות ביטוח, קרנות פנסיה ו/או בתי השקעות והוא אינו מקבל מהם עמלות בגין מכירת מוצרים. ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי מותאם ללקוח בלבד ואינו מושפע משיקולים אחרים. מדובר בייעוץ מקצועי, ללא העדפות וניגודי אינטרסים.

עם השנים החקיקה העניקה לחוסך חופש בחירה רב בנוגע לחיסכון הפנסיוני שלו. עם הרחבת חופש הבחירה יש יותר משתנים לבחירתו של החוסך ועם זאת עולה הצורך ביועץ פנסיוני נטול אינטרסים וזיקות.

 

מה כולל תהליך ייעוץ פנסיוני?

  • בחינת החסכונות הפנסיונים שלכם, כולל פוליסות ודוחות שנתיים וריכוז הנתונים של קרנות הפנסיה, ביטוחי המנהלים, קופות הגמל וקרנות ההשתלמות.
  • בחינת הביטוחים האישיים שלכם: ביטוחי תאונות אישיות, ביטוחי
    נכות, ביטוחי אובדן כושר עבודה, ביטוחי חיים, ביטוחי בריאות וביטוחי סיעוד.
  • ריכוז נתוני ההכנסות, ההון הפיננסי והלא פיננסי וכן ההלוואות הקיימות.
  • הגדרת מטרות לגיל השלישי, כולל צרכים פיננסיים ותקציב לתקופת הפנסיה.
  • בניית אסטרטגיית חיסכון פנסיוני וביטוח אישי המתאימה לכם
  • מציאת כפל ביטוחים, שיפור אפשרי בחלוקה בין חלק החיסכון ועלויות הביטוח (דמי ניהול) בפוליסות השונות.
  • ריכוז כל ההמלצות במסמך מסודר בכתב.

מאמרים בנושא ייעוץ פנסיוני

דילוג לתוכן