תכנון פיננסי

slider1

מהו תכנון פיננסי?

תכנון פיננסי (Financial Planning) הינו תחום ייעוץ מקובל ונדרש בעולם המערבי אך בארץ הוא עדיין חדש. ייחודו נעוץ באפשרות להתאימו לכל אדם, משפחה או עסק בכל שלב בחיים.

תכנון פיננסי הוא תהליך של השגת מטרות החיים שלך דרך ניהול נכון של הכספים שלך (Certified Financial Planner Board of Standards). מטרות החיים שלנו הן רבות ויכולות לכלול רכישה משמעותית (בית/דירה), חסכון ללימודים, תכנון פרישה ועוד. תכנון פיננסי הוא תהליך של מספר שלבים העוזר לנו להבין איפה אנו נמצאים היום ומה עלינו לעשות בתחום הפיננסי כדי לממש את מטרותינו

המשך קריאה: תכנון פיננסי

ייעוץ עסקי

slider2

הרבה אנשים מוצאים כיום את היתרונות שבחיי עבודה עצמאיים ויש מודעות הולכת וגדלה של יותר ויותר בעלי עסקים לכך שעל מנת למצות את הפוטנציאל של העסק, עליהם לעבור תהליך של יעוץ עסקי במהלכו ילמדו מהם הצעדים הדרושים כדי למקסם את הרווחיות של העסק ולחזק את האיתנות הפיננסית שלו.

המשך קריאה: ייעוץ עסקי

ניהול ובקרה על תקציב משפחתי

slider2

רוב המשפחות מתנהלות מתחילת חודש לסוף חודש מבלי לעצור ולנתח כמה כסף נכנס ועל מה הוא יצא החודש. כלומר, ללא ניהול תקציב משפחתי ומחשבה מעמיקה על כלכלת המשפחה. כל חודש יש הכנסה יפה לחשבון אבל איכשהו בסוף החודש נמצאים במינוס או סוגרים את החודש על הקצה. זה יוצר תסכול שניתן לפתור אותו בתהליך לא ארוך עליו אפרט בהמשך.

המשך קריאה: ניהול ובקרה על תקציב משפחתי

ייעוץ השקעות פרטי

slider2

אם הצלחתם לחסוך קצת כסף עם השנים והחלטתם להשקיע בניירות ערך, רוב הסיכויים שיש לכם תיק השקעות בבנק ואתם מקבלים עליו ייעוץ מיועץ השקעות שעובד בבנק. אולי אתם לא מודעים לכך שיש אופציה נוספת, לקבל יעוץ השקעות דרך יועץ השקעות עצמאי שאינו קשור לבנק – ייעוץ השקעות פרטי.

המשך קריאה: ייעוץ השקעות פרטי

בדיקת תשואות של תיקי השקעות, קופות גמל וקרנות השתלמות

slider2

מידי שנה אנו מקבלים את דוחות התשואה של קופות הגמל ועולים בנו הספקות:

  • האם קופות הגמל שלי טובות?
  • האם אני נמצא במסלול השקעה המתאים לי או שמא כדאי לי לעבור למסלול אחר?
  • האם כדאי להחליף את ניהול הכספים ולעבור לקרן השתלמות אחרת?
  • האם התשואה שקיבלתי בשלוש השנים האחרונות בקופות שלי מול קופות מתחרות אכן טובה? איך בכלל משווים בין הקופות?
  • האם כספי הפנסיה שלי מנוהלים כמו שצריך או שאולי כדאי לעבור לקרן פנסיה אחרת?
המשך קריאה: בדיקת תשואות של תיקי השקעות, קופות גמל וקרנות השתלמות

ייעוץ בניהול חשיפות מטבע

slider2

מהן הגנות מטבע? הגנות מטבע אלו פעולות פיננסיות, פרטיות או עסקיות, שמטרתן להגן על נכסים פיננסיים ותזרימי מזומנים מפני הפסדים העלולים להיגרם כתוצאה מתנודתיות בין שערי חליפין של מטבעות שונים (חשיפות מטבע).

המשך קריאה: ייעוץ בניהול חשיפות מטבע

שירותי CFO - ניהול כספים במיקור חוץ לחברות ולעסקים

מנכ"ל חברה עומד מול אתגרים רבים. מול כל אתגר עסקי עומד אתגר פיננסי אשר מצריך ייעוץ מקצועי. איש כספים פיננסי יסייע בקבלת ההחלטות העסקיות הנכונות תוך גידור הסיכון הפיננסי, הבנת המשמעות וההיתכנות הכספית של ההחלטות ובקרה על ניהול הסיכונים.

המשך קריאה: שירותי CFO - ניהול כספים במיקור חוץ לחברות ולעסקים

בחירת תמהיל משכנתא ולוח הסילוקין

משכנתא היא ההלוואה הגדולה והארוכה ביותר שרוב האנשים לוקחים בחייהם. המשכתנא מורכבת, על פי רוב, מתמהיל של הלוואות שונות המכונות "מסלולים" אשר נבדלים זה מזה בגובה הריבית, סוג ההצמדה (לא צמוד, צמוד לפריים, צמוד לדולר, צמוד למדד, צמוד לערך עוגן כלשהו), משך השתנות הריבית (קבועה, חודשית, כל שנה, כל 5 שנים ), משך ההלוואה (עד 30 שנה, כמות ונקודות היציאה במהלך תקופת המשכנתא. בחירה נכונה ומאוזנת של תמהיל המשכנתא יכולה לחסוך לכם בטווח הארוך הרבה כסף. לפני לקיחת המשכנתא כדאי לחשוב על כמה דברים:

המשך קריאה: בחירת תמהיל משכנתא ולוח הסילוקין

הרשמו לניוזלטר וקבלו לתיבת האימייל טיפים מועילים לתכנון פיננסי נבון