יתרונות וחסרונות בקופת הגמל להשקעה

יתרונות וחסרונות בקופת הגמל להשקעה

האם שמעתם על אפיק החיסכון החדש של קופת גמל להשקעה? מהם היתרונות והחסרונות של אופציית החיסכון החדשה שהושקה על ידי האוצר בנובמבר 2016? קראו כאן

המשך קריאה: יתרונות וחסרונות בקופת הגמל להשקעה

חסכון לכל ילד

חיסכון לכל ילד

סביר להניח ששמעתם על כך שהממשלה משיקה תוכנית חיסכון כלכלית חדשה לילדים שלכם. החל מינואר הקרוב, באמצעות הביטוח הלאומי, מדינת ישראל תפקיד מדי חודש 50 שקלים עבור כל ילד עד גיל 21, בתוכנית חיסכון בנקאית או בקופת גמל (כלומר בשוק ההון). החיסכון יחל באופן רטרואקטיבי ולמעשה ישולם ממאי 2015 במספר פעימות לאורך 3 שנים.

המשך קריאה: חסכון לכל ילד

מס על דירה שלישית – בעד ונגד

מס על דירה שלישית הילה אלקלעי ייעוץ פיננסי

האם מס על דירה שלישית בישראל עומד להיטיב עם האזרחים או דווקא לעשות את ההיפך? קראו על היתרונות והחסרונות של מס על דירה שלישית רגע לפני שהצעת החוק מונחת על שולחן מליאת הכנסת

המשך קריאה: מס על דירה שלישית – בעד ונגד

תכנון פיננסי הוליסטי

holistic financial planning

תכנון פיננסי הוליסטי הוא תכנון פיננסי שמבקש לייצר שלם הגדול מסך חלקיו. המונח "הוליזם" מייצג תפיסה בת כ-100 שנים שעיקרה הוא שמערכות מורכבות מחלקים שמשלימים זה את זה. זוהי תפיסה שמאפיינת מגוון מערכות כמו רפואה הוליסטית, תזונה הוליסטית, חינוך הוליסטי וכמובן ניהול פיננסי. היסודות של התכנון הפיננסי ההוליסטי נטועים בגישה שרואה בכל אחד מהמרכיבים של התא הפיננסי ככזה שעומד בפני עצמו אך מנהל דיאלוג עם המרכיבים האחרים.

המשך קריאה: תכנון פיננסי הוליסטי

תיקון 190 – האם יש כאן הזדמנות לרבים שאינה מנוצלת?

תכנון פנסיוני תיקון 190 הילה אלקלעי ייעוץ פיננסי

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה הוא תיקון שהתקבל בשנת 2012 מתוך מטרה להשיק רפורמה בהטבות המס עבור מקבלי קצבאות זקנה. התיקון בחלקו הביא לשינוי משמעותי לגבי המושג "קצבה מוכרת". כלומר, פנסיה אשר משולמת לקצבה מקופת גמל ומקורה בכספים שלא נתקבלו בגינם הטבות מס ו/או שכבר שולם עליהם מס או שהם היו פטורים ממס במקור.

המשך קריאה: תיקון 190 – האם יש כאן הזדמנות לרבים שאינה מנוצלת?

הכירו את ההוצאות הבלתי צפויות

unexpected expensses

טיפול שיניים, תיקון רכב, נזילה מהגג ואפילו "רק" נופש עם הילדים. ניהול תקציב משפחתי הוא לא עניין חודשי אלא סוגיה שיש לבחון מתוך ראייה רחבה ברמה השנתית. לעתים אף ברמה הרב-שנתית.

המשך קריאה: הכירו את ההוצאות הבלתי צפויות

שמירה על רצף זכויות פנסיה בין עבודות

pension rights 

אם בעבר האורחים מהעבודה שהזמנתם לחתונה היו אתכם גם בבר מצווה של הבן, היום הדברים שונים בהחלט. ההזדמנויות הרבות בשוק והרצון להתקדם גורמים לרבים להחליף מקומות עבודה בתדירות גבוהה. במאמר הבא נעשה סדר באחד ההיבטים החשובים בנוגע להחלפת מקום עבודה והוא שמירה על רצף זכויות. אם תרצו, המדריך המקוצר להבטחת רצף זכויות פנסיוניות "בין עבודות".

המשך קריאה: שמירה על רצף זכויות פנסיה בין עבודות

המטרה הנכספת: שקט פיננסי

maamarim-sheket

שקט פיננסי הוא מצב בו אנחנו לא צריכים כל הזמן להיות מוטרדים מה קורה עם הכסף שלנו. הכסף שלנו זה לא רק הכסף שחסכנו בבנק, זה גם הכסף שאנחנו משלמים לחברות הביטוח, הכסף שאנחנו חוסכים בקופות הגמל, הפנסיה, ההלוואות שלנו, הריביות והעמלות שאנחנו משלמים, המשכנתא ועוד.

המשך קריאה: המטרה הנכספת: שקט פיננסי

הטבות מס לקראת סוף שנת 2015

tax-benefits

רגע לפני שאנו נפרדים לשלום משנת 2015, כל עצמאי צריך לשאול את עצמו האם מימשתי עד תום את הטבות המס המגיעות לי? כמדי שנה, אנו מגישים לכם מדריך מקוצר ואפקטיבי אודות הדרך הנכונה לממש את הטבות המס לסוף השנה. שעון החול התהפך והדברים שרשומים להלן רלבנטיים אך ורק עד 31.12.2015.

המשך קריאה: הטבות מס לקראת סוף שנת 2015

איך בוחרים תוכנית חיסכון לילדים?

choosing-saving-plan

ירידות שערים, שוקי מניות תנודתיים, משברים כלכליים ויציבות מוטלת בספק. כל אלה מקשים לענות על השאלה "איך בוחרים תוכנית חיסכון לילדים?". על אחת כמה וכמה כאשר תוכנית חיסכון לילדים היא בחירה לטווח ארוך.

המשך קריאה: איך בוחרים תוכנית חיסכון לילדים?

מחקר: האם תמריצים כספיים לילדים הם שיטת חינוך טובה?

financial-education-children

חינוך פיננסי לילדים הוא אחד האתגרים המורכבים ביותר שעומדים בפני ההורים. במיוחד כשמדובר על הורות בעולם המערבי המודרני שבו ערך הכסף משפיע על ילדים כבר מגילאים רכים. בכתבה הקצרה שלפניכם נבחן האם ניתן להניע ילדים בנתיב הנכון על ידי תמריצים כלכליים. כלומר, האם חינוך פיננסי שמבוסס על תמריצי כסף (חיוביים ו/או שליליים) יכול להשפיע לטובה על התנהגות הילדים בטווח הקצר והארוך.

המשך קריאה: מחקר: האם תמריצים כספיים לילדים הם שיטת חינוך טובה?

לצאת מעבדות לחירות פיננסית

financial-freedom1

חשבון הבנק המשפחתי הוא קורבן הפסח המרכזי של חג האביב. נתונים רשמיים של איגוד לשכות המסחר, אשר התפרסמו לרגל חג הפסח האחרון, מסבירים היטב את המגמה. משקי הבית בישראל מוציאים מדי שנה סכום של כ-4.8 מיליארד ₪ בין ערב ליל הסדר עד תום חגיגות המימונה. כמו כן, הנתונים מצביעים על כך שכ-64% מההוצאה המשפחתית בחג תהיה על מזון ומשקאות.

המשך קריאה: לצאת מעבדות לחירות פיננסית

תוכנית פיננסית אישית והתאמתה לאורך החיים

personal-financial-plan

מרגישים שאתם לא מצליחים לחסוך? עובדים קשה אבל עדיין כל רכישה או יציאה לחופשה מלוות בגל עמום של רגשות אשם? סוגרים את החודש "כמו שצריך" אבל לא מסוגלים להגשים מטרות ארוכות טווח?

המשך קריאה: תוכנית פיננסית אישית והתאמתה לאורך החיים
עמוד 1 מתוך 2

הרשמו לניוזלטר וקבלו לתיבת האימייל טיפים מועילים לתכנון פיננסי נבון